Sport.pl

Jak Legionowo przeżyło pierwszy mecz w Orlen Lidze?

Krzysztof Zaborowski
06.10.2012 , aktualizacja: 07.10.2012 12:14
A A A
Pierwszy mecz w Orlen Lidze siatkarek Legionovii z Atomem Sopot

Pierwszy mecz w Orlen Lidze siatkarek Legionovii z Atomem Sopot (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

Siatkarki Siódemki Legionovii przegrały pierwszy mecz w Orlen Lidze z Atomem Treflem Sopot, ale klub pokazał, że zawodowa liga z Legionowem nie musi się niczego wstydzić.
- Zdajemy sobie sprawę z kim przyjedzie nam teraz grać. Oczekujemy od dziewczyn, że będ± dawały serce na boisku. Nie ma aż takiej presji na zwycięstwo. Nawet jak nie uda się wygrać, Klub Kibica będzie wspierał zespół. Dla nas, beniaminka, najważniejsze jest, żeby¶my utrzymali się w lidze - mówi Janusz z Klubu Kibica, który od o¶miu lat ogl±da siatkówkę w Legionowie.

Kilka lat temu na mecze siatkarek przychodziło ¶rednio 200 kibiców. Kiedy klub przeniósł się do hali Centrum Szkolenia Policji frekwencja wzrosła do 400-500 osób. Legionovia grała wtedy w pierwszej lidze.

We wrze¶niu 2010 roku została oddana do użytku nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Arena Legionowo może pomie¶cić prawie dwa tysi±ce osób. Na Mazowszu oprócz warszawskiego Torwaru i Areny Ursynów nie sposób znaleĽć w promieniu kilkudziesięciu kilometrów tak nowoczesnego obiektu.

Legionovia, sponsorowana przez firmę Siódemka zrealizowała już trzyletni plan, który miał zakończyć się awansem do ekstraklasy. Operacja trwała krócej i po dwóch latach do Legionowa przyjechał mistrz Polski z Sopotu.

Przez ostatni rok Klub Kibica Legionovii, do którego należy około pięćdziesięciu osób dodawał kolorytu w pierwszej lidze. Kibice nie tylko tłumnie wypełniali Arenę (¶rednio po tysi±c osób), ale regularnie jeĽdzili za swoim zespołem na mecze wyjazdowe. Rywale mogli tylko zazdro¶cić frekwencji i entuzjazmu, które pojawiły się w podwarszawskiej miejscowo¶ci.

Do pierwszego meczu w Orlen Lidze sprzedano około 100 karnetów. Akredytowało się prawie 50 dziennikarzy.

W pi±tek hala w Legionowie nie była wypełniona do ostatniego miejsca, ale to nie przeszkodziło w stworzeniu gor±cej atmosfery. Żywiołowy doping publiczno¶ci poniósł gospodynie, które niespodziewanie wygrały pierwszego seta z faworyzowanym Atomem. Ostatecznie po walce musiały uznać wyższo¶ć mistrza Polski. Przed meczem na jednej z dwóch trybun po raz pierwszy pojawiły się trzy tzw. "sektorówki" z nazw± sponsora klubu. Zawodniczki podczas prezentacji składu tradycyjnie już posyłały do kibiców ponumerowane piłeczki. Szczę¶liwcy w przerwie odebrali pami±tkowe nagrody ufundowane przez sponsorów klubu.

Komisarz zawodów Grzegorz Szewczyk nie miał zastrzeżeń do organizacji spotkania. Klub spełnił wszystkie wymogi, które obowi±zuj± w zawodowej lidze siatkówki. Działaczom tym bardziej zależało na dopilnowaniu szczegółów, bo pierwszy mecz Legionovii był transmitowany w telewizji. Wcze¶niej to się nie zdarzało.

Jeszcze na dwie godziny przed meczem w mie¶cie i w hali nie było czuć atmosfery sportowego ¶więta. Gdyby kto¶ przyjechał akurat w pi±tek do Legionowa prawdopodobnie nie wiedziałby, że tego dnia tutaj odbędzie się mecz Orlen Ligi. W drodze od stacji kolejowej do hali można było zobaczyć tylko dwa plakaty informuj±ce o wydarzeniu.

Dla miejscowych kibiców to żaden problem. Oni doskonale wiedz±, kiedy ich zespół będzie grał. Pomaga w tym inicjatywa Urzędu Miasta, która za pomoc± bezpłatnego miejskiego serwisu informuje każdego zainteresowanego za po¶rednictwem sms-ów o zbliżaj±cych się wydarzeniach w mie¶cie. Wystarczy tylko podać swój numer telefonu na stronie internetowej Urzędu Miasta.

- Kibice dobrze wiedz± kiedy odbędzie się kolejny mecz i w jaki sposób można kupić bilety - zapewnia Janusz.

Siatkówka to nie jedyny sport w Legionowie. W pierwszej lidze piłkarzy ręcznych KPR Legionowo jest liderem. W piłkarskiej trzeciej lidze łódzko-mazowieckiej Legionovia do tej pory zgromadziła najwięcej punktów. W czerwcu tutaj trenowała reprezentacja Grecji, która korzystała z usług doskonale przygotowanego Stadionu Miejskiego. Aż dziewięć reprezentacji chciało w Legionowie przygotowywać się do meczów EURO 2012, ale Grecy okazali się najszybsi.

- Je¶li chodzi o sport w mie¶cie, to wcze¶niej tak dobrze nie było - kończy Janusz.

Za chwilę pojawi się reprezentacja Polki w piłce ręcznej kobiet. 7 paĽdziernika w spotkaniu preeliminacji do Mistrzostw ¦wiata w 2013 roku Polki zagraj± z Białorusi±. Pocz±tek meczu o 17.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane