Orlen Liga. Porażka Siódemki Legionovii z PTPS Piła

Siatkarki Siódemki Legionovii przegrały w sobotę w 2. kolejce Orlen Ligi z PTPS Piła 1:3.
Pierwszy set był najdłuższy w całym meczu. Trwał aż czterdzieści minut. Siatkarki z Piły na drugą przerwę techniczną schodziły przy prowadzeniu 16:10. Wydawało się, że zawodniczki Mirosława Zawieracza nie roztrwonią już przewagi. Wtedy do gry wróciły gospodynie. Role diametralnie się odwróciły i Legionovia za chwilę wyszła na prowadzenie 21:17. W nerwowej końcówce na przewagi więcej zimnej krwi zachował PTPS Piła i wygrał otwarcie do 32.

Beniaminek Orlen Ligi przegrał kolejnego seta, by w trzeciej partii wygrać do 24, ale to było wszystko na co było stać tego dnia zawodniczki Wojciecha Lalka. Pilanki w kolejnej partii zdominowały grę i wygrały do 16, a w całym meczu 3:1.

Najwięcej punktów (24) zdobyła Anna Sołodkowicz z Legionovii.

Była to druga porażka Legionovii w tym sezonie Orlen Ligi. Beniaminek tydzień temu przegrał na inaugurację w Legionowie z Atomem Treflem Sopot 1:3.

20 października Legionovia zagra na wyjeździe z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna.

Siódemka Legionovia - PTPS Piła 1:3 (32:34, 21:25, 26:24, 16:25)

Legionovia: Bawoł, Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Maciejczyk, Bąk, Łukaszewska, Michajlenko oraz Siwka (libero)

PTPS Piła: Naczk, Kuligowska, Kajzer, Martałek, Malesević, Lis, Paszek, Krawulska oraz Wysocka (libero)