Orlen Liga. Pierwsze zwycięstwo Siódemki Legionovii! Beniaminek wygrał z Pałacem Bydgoszcz

Siódemka Legionovia wygrała w sobotę z Pałacem Bydgoszcz 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo beniaminka w Orlen Lidze. - Nie chodziło o to, żeby stworzyć widowisko, ale zdobyć punkty - powiedziała Kinga Bąk, rozgrywająca Legionovii i MVP meczu.
- W sobotę zagrałyśmy całym zespołem. Wszystkie elementy funkcjonowały bez zarzutu, ale najważniejsze, że udało się zrealizować założenia taktyczne - powiedziała kapitan Legionovii Kinga Bąk. - Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej - dodała rozgrywająca i MVP meczu.

Legionovia odniosła pierwsze zwycięstwo w Orlen Lidze. W czwartym meczu beniaminek wygrał 3:0 z Pałacem Bydgoszcz i awansował na siódme miejsce w tabeli.

Mecz od początku idealnie ułożył się dla Siódemki Legionovii. W pierwszym secie nie do zatrzymania była Anna Sołodkowicz. Po asie serwisowym przyjmującej, Legionovia na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:4. Później asa z pola zagrywki posłała Marta Łukaszewska, a przewaga gospodyń systematycznie rosła. Partię efektownym atakiem ze środka zakończyła Katarzyna Jóźwicka.

Bydgoszczanki podniosły się tylko na chwilę. Kiedy tym razem asa sprezentowała Małgorzata Skorupa gospodynie doprowadziły do remisu 5:5. Szczęście nie opuściło Skorupy przy kolejnej zagrywce, kiedy piłka szczęśliwie prześlizgnęła się przez siatkę i zaskoczyła rywalki. W pewnym momencie ze stanu 17:13 dla Legionovii zrobiło się 21:19. Wtedy o czas poprosił trener Wojciech Lalek i za chwilę cieszył się z prowadzenia 2:0, bo Zuzanna Czyżnielewska przekroczyła linię przy próbie zagrywki.

Najwięcej emocji przysporzył trzeci set. Bydgoszczanki w dalszym ciągu nie potrafiły znaleźć sposobu na Sołodkowicz. Po jej ataku był remis 12:12. Gospodynie wcześniej ponownie musiały gonić wynik. Później Kinga Bąk i Skorupa zatrzymały Mayvelis Matinez, ale najistotniejszy punkt zdobyła po kontrataku Łukaszewska. Od tego momentu gospodyniom zaczęło wychodzić praktycznie wszystko i nie zmarnowały szansy na pierwsze zwycięstwo. Spotkanie zakończyła Sołodkowicz, która wyrasta na prawdziwą liderkę zespołu. W sobotę przyjmująca dołożyła 14 punktów i jest drugą najskuteczniejszą zawodniczką w lidze (57).

- Nie chodziło o to, żeby stworzyć widowisko, ale zdobyć punkty - powiedziała Bąk. - Gdybyśmy po trzech przegranych meczach w sobotę nie wygrali z Pałacem byłoby ciężko dźwignąć zespół pod względem psychicznym. Cały czas słyszymy, że jesteśmy najsłabszą drużyną w lidze - dodał trener Wojciech Lalek.

Siódemka Legionovia - KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)

Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Bąk, Łukaszewska, Jóźwicka, Siwka (libero) oraz Marinowa

Pałac: Schulz, Martinez, Rita, Rachael, Czyżnielewska, Kuehn (libero) oraz Walczak, Grejman, Sosnowska, Krzywicka