Orlen Liga. Porażka Siódemki Legionovii w Dąbrowie Górniczej

Siatkarki Siódemki Legionovii przegrały w sobotę na wyjeździe w Dąbrowie Górniczej z Tauronem MKS 1:3. Była to czwarta porażka beniaminka Orlen Ligi w tym sezonie.
Zaczęło się doskonale dla beniaminka Orlen Ligi. W pierwszym secie Legionovia prowadziła 11:14, by za chwilę przegrywać 15:14. Wtedy asa serwisowego posłała przyjmująca Tauronu Elżbieta Skowrońska. O czas poprosił trener Legionovii Wojciech Lalek. Po przerwie jego podopieczne zaczęły dominować. Gospodynie nie radziły sobie szczególnie z Martą Łukaszewską, która zdobyła sześć punktów i Legionovia wygrała partię do 22.

- Gdyby nie udało się wygrać z Pałacem Bydgoszcz, bo czeka nas ciężki wyjazd do Dąbrowy Górniczej to mógłby sprawdzić się czarny scenariusz, kiedy po pięciu kolejkach bylibyśmy bez punktów - mówił przed meczem Lalek.

Beniaminkowi udało się zdobyć pierwsze punkty po zwycięstwie 3:0 we własnej hali z Pałacem Bydgoszcz. Dzięki temu Legionovia awansowała na siódme miejsce w tabeli. Zdobywczynie Pucharu Polski w tygodniu niespodziewanie przegrały w Lidze Mistrzyń z Dresdner SC 2:3 i zmniejszyły szansę na awans z grupy D. W sobotę niespodzianki już nie było.

Przewaga gospodyń w kolejnych trzech partiach była bezdyskusyjna. Szczególnie bolesny dla beniaminka był trzeci set przegrany do 7. W ataku podopieczne Lalka potrafiły zdobyć zaledwie trzy punkty. W tym elemencie szalała Katarzyna Zaroślińska, MVP meczu. Atakująca Tauronu zdobyła 23 punkty. W zespole gości najskuteczniejsze były Sołodkowicz, Gierak, Michajlenko i Jóźwicka (7).

12 listopada Legionovia zagra we własnej hali z Budowlanymi Łódź. Początek meczu o 18. Relacja na Warszawa.sport.pl.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Siódemka Legionovia 3:1 (22:25, 25:17, 25:7, 25:17)

Tauron MKS: Zaroślińska, Dirickx, Tokarska, Skowrońska, Plchotova, Staniucha-Szczurek, Leys (libero)

Siódemka: Bąk, Skorupa, Sołodkowicz, Gierak, Łukaszewska, Jóźwicka, Siwka (libero) oraz Marinowa, Maciejczyk, Michajlenko, Bawoł, Chojnacka