Wojciech Drzyzga o Legionovii: Beniaminek będzie miał ciężko

- Niektóre zespoły, które papierowo oceniały możliwości innych drużyn niezbyt dobrze oszacowały potencjał m.in. Siódemki Legionovii, choć poziom dziewczyn niestety faluje. W jednym meczu widzimy nieraz przemiany pozytywne i negatywne - mówi Wojciech Drzyzga, były siatkarz i trener, obecnie ekspert Polsatu Sport.
W poniedziałek Siódemka Legionovia wygrała z Budowlanymi Łódź 3:1. Było to drugie zwycięstwo w tym sezonie beniaminka Orlen Ligi.

- Niektóre zespoły, które papierowo oceniały możliwości innych drużyn niezbyt dobrze oszacowały potencjał m.in. Siódemki Legionovii, choć poziom dziewczyn niestety faluje. W jednym meczu widzimy nieraz przemiany pozytywne i negatywne. Widać, że kilka zespołów nie ma jeszcze ustabilizowanej gry i pokazały to w poniedziałek łodzianki - mówi w rozmowie z Warszawa.sport.pl Wojciech Drzyzga, były siatkarz i trener, obecnie ekspert Polsatu Sport.

- Legionovia to nie jest zespół złożony z pierwszoplanowych zawodniczek. Stąd opinie przed sezonem, że beniaminek będzie miał ciężko. Wydaje mi się, że nic się nie zmieniło. Siatkarki z Legionowa zagrały z Budowlanymi w stylu, który ten zespół preferuje, czyli w miarę niezłe tempo gry, więcej akcji na prawej stronie z szybkiego odejścia i walka jeden na jeden - analizuje Drzyzga.

- Legionovia dobrze broni i to są cechy, które powinna uwypuklać. Zawodniczki jeśli chodzi o wzrost są słabe fizycznie, dlatego powinny grać szybko. Dzięki temu, że są delikatniejsze w budowie dobrze grają w obronie. W poniedziałek dodały skuteczną grę w bloku i w pewnym momencie sportowo były lepsze od łodzianek - mówi ekspert Polsatu Sport.

- Siła gry beniaminka nie może bazować tylko na grze z wysokich piłek, ale taka zawodniczka jak Kristina Michajlenko [MVP meczu - red.] jest drużynie potrzebna. Widać, że jeszcze jest młoda, bo czasami wybiera nerwowe rozwiązania. Z Budowlanymi wpadła w pozytywny trans i w miarę potrafiła uniknąć banalnych błędów. To co jest w mniejszej mierze wykorzystywane w Legionovii, czyli siła uderzenia ze skrzydeł akurat o nią można to oprzeć - kończy Drzyzga.