Sport.pl

WKD będzie wspierać drużynę Pogoni Grodzisk Mazowiecki

Logo Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) pojawi się na koszulkach i innych materiałach związanych z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Umowa między obiema stronami została zawarta na rok.
- Nasze logo będzie się pojawiać na koszulkach i innych materiałach związanych z grodziskim klubem. W zamian za to przekażemy pewną kwotę pieniędzy z przeznaczeniem na rozwój sportu i kultury fizycznej na terenie gminy oraz powiatu grodziskiego w tym grodziskiego klubu piłkarskiego - mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

- Nie możemy ujawnić jaką kwotą wsparliśmy grodziski klub, ponieważ umowa objęta jest tajemnicą handlową - tłumaczy Kulesza.

Pogoń w zeszłym sezonie awansowała do trzeciej ligi, w której po rundzie jesiennej zajmuje ósme miejsce. WKD ma swoją siedzibę w Grodzisku Mazowieckim i dlatego chce szerzej uczestniczyć w życiu społecznym mieszkańców. W tym roku grodziski klub obchodzi 90-lecie istnienia, natomiast WKD 85-lecie.

- W Grodzisku Mazowieckim dość prężnie działa samorząd, który jest zainteresowany rozwojem sportu i kultury fizycznej wśród młodych mieszkańców, a my doszliśmy do wniosku, że warto wspierać ten element życia społecznego - wyjaśnia rzecznik WKD.

Więcej o: