Tamara Rakić nie dla Siódemki Legionovii

Tamara Rakić nie będzie grała w zespole Siódemki Legionovii. Serbska przyjmująca nie otrzymała zgody na rozwiązanie kontraktu z Jeniseja Krasnojarsk występującym w rosyjskiej Superlidze.
Rakić miała pojawić się w Legionowie w tym tygodniu, ale nie otrzymała zgody na rozwiązanie kontraktu z zespołem Jeniseja Krasnojarsk występującym w rosyjskiej Superlidze. W piątek przed meczem z Impelem Wrocław przyjechał za to menedżer Serbki, który ogłosił, że przenosiny nie dojdą do skutku. Mało prawdopodobne, aby do zespołu dołączyła też inna Serbka Dusanka Karić.

- Do transferu nie dojdzie, gdyż klub z Krasnojarska wycofał się z wcześniejszych deklaracji - powiedział w rozmowie z siatka.org Marek Bąk. - Pozostaje rozczarowanie, ale co w tym wypadku możemy zrobić? Szukamy dalej, a nie ukrywamy, że mamy kilka zawodniczek, które mogłyby wzmocnić nasz zespół - dodał wiceprezes Siódemki Legionovii.

Beniaminek Orlen Ligi musi się spieszyć, bo okienko transferowe zamyka się 6 grudnia, a w drużynie Wojciecha Lalka brakuje przyjmującej. Przed sezonem kontrakt za porozumieniem stron rozwiązała kontuzjowana Anna Witczak. Później nie udało się zakontraktować Tanji Sabkowej z Bułgarii (wybrała ofertę Besiktasu Stambuł). Nie sprawdziła się też Iwona Waligóra, która nie przekonała do siebie sztabu szkoleniowego.

Przed tygodniem kontrakt z Legionovią podpisała libero Magdalena Saad. Była zawodniczka Lokomotivu Baku związała z klubem do końca sezonu z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.