Liga Światowa na Stadionie Narodowym? "To byłby prawdziwy hit"

PRZEGLĄD PRASY. Liga Światowa na Stadionie Narodowym w Warszawie? - To na razie pomysł, muszę go jeszcze obgadać ze współpracownikami w PZPS, bo nie wszyscy są do niego przekonani - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.
W fazie grupowej Ligi Światowej 2013 Polska zagra z Brazylią, USA, Bułgarią, Francją i Argentyną. Przyszłoroczny mecz z Brazylijczykami Przedpełski chciałby wykorzystać do stworzenia niepowtarzalnego widowiska. Wyjawia, że spotkania z siatkarzami z Kraju Kawy mogłyby odbyć się na Stadionie Narodowym.

- To na razie pomysł, muszę go jeszcze obgadać ze współpracownikami w PZPS, bo nie wszyscy są do niego przekonani. Ale to byłby prawdziwy hit - mówi Przedpełski, który wrócił z posiedzenia FIVB w Lozannie. Szef związku dodaje, że światowa federacja nie ma nic przeciwko temu, aby czerwcowe spotkania Polski z Brazylią odbyły się na Stadionie Narodowym. - Moja propozycja została przyjęta z entuzjazmem - przyznaje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Skoki narciarskie na Narodowym

Dwa miesiące temu pojawił się pomysł zorganizowania na Stadionie Narodowym skoków narciarskich. Z inicjatywą przeprowadzenia konkursu w centrum Warszawy, wyszli działacze Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Ich plany spotkały się z przychylnym przyjęciem dyrektora Międzynarowej Federacji Narciarskiej (FIS) Austriaka Waltera Hofera. Na razie skoki narciarskie na Narodowym też są w fazie projektu, ale rozmowy trwają.

Z imprez sportowych, ale poza piłkarskich, na Stadionie Narodowym odbyły m.in. dwa wydarzenia futbolowe, czyli VII Superfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego i Euro-American Challenge, oraz finał 34. Maratonu Warszawskiego. Teraz czas na siatkówkę?

Polska była organizatorem finałów Ligi Światowej w 2011 r. Przedpełski zdradza, że w zbliżającym się roku Final Eight również mogłoby odbyć się w Polsce. - Nie wykluczam takiej opcji - mówi prezes PZPS. - Chodzi mi po głowie pomysł, żeby po raz pierwszy w historii dwa państwa zorganizowały finały. A Niemcy są przecież naszymi sąsiadami - dodaje tajemniczo szef związku.

Czy siatkówka na Stadionie Narodowym to dobry pomysł?