Sport.pl

"Graj jak Robert Lewandowski"

W niedzielę, w hali sportowej przy ulicy Karmelickiej, zostanie rozegrany turniej piłkarski chłopców z rocznika 2004 i młodszych. Oprócz organizatora turnieju - stołecznej Varsovii - w imprezie weźmie udział kilka innych warszawskich zespołów. Kto wie, może wśród zawodników zobaczymy kolejnego Roberta Lewandowskiego?
Lewandowski, dziś reprezentant Polski i jeden z najlepszych zawodników w Europie, pierwsze kroki w futbolu stawiał w Varsovii. Małego Roberta,z racji mikrej postury, trenerzy nazywali "Bobkiem". Jak widać, niezbyt imponujące warunki fizyczne nie przeszkodziły mu w rozwijaniu swojego nieprzeciętnego talentu.

Dziś niemal wszyscy młodzi zawodnicy marzą o tym, aby pójść w jego ślady. Część z nich już trenuje, inni dopiero myślą o rozpoczęcie swojej przygody z piłką. W organizowanym przez Varsovię turnieju wezmą udział jeszcze trzy inne stołeczne zespoły: Sarmata, Polonia oraz Hutnik.

- Turnieje przez nas organizowane różnią się od typowych rozgrywek dla najmłodszych. Liczy się dobra zabawa, radość i uśmiech na twarzach dzieci. Nie ma żadnej presji na wynik sportowej rywalizacji, dlatego też nie ma końcowej klasyfikacji w turnieju. Każdy z młodych piłkarzy jest zwycięzcą i dostaje upominek. A najlepsi gracze ze swoich zespołów, otrzymują statuetki dla wyróżniającego się zawodnika. W ten sposób chcemy pokazać zupełnie inną formę sportowej rywalizacji wśród najmłodszych, tak jak to się organizuje w Europie Zachodniej - mówi Mateusz Herbin, trener rocznika 2004 Varsovii.

Turniej zostanie rozegrany w hali przy ul. Karmelickiej 13. Początek zaplanowano na godzinę 9.00.

Więcej o: