Orlen Liga. Porażka Siódemki Legionovii z mistrzyniami Polski

Siódemka Legionovia przegrała siódmy mecz w tym sezonie Orlen Ligi. W sobotę podopieczne Wojciecha Lalka nie dały rady Atomowi Trefl Sopot. Mistrzynie Polski we własnej hali wygrały 3:0.
W Legionowie pojawił się spokój po zwycięstwie nad najsłabszym Impelem Wrocław, choć była okazja zgarnąć pełną pulę. Tydzień temu Legionovia w trzecim secie prowadziła 24:20 i mogła zakończyć spotkanie z wrocławiankami, ale gospodynie niespodziewanie zaczęły grać fatalnie i przegrały dwa sety z rzędu. Otrząsnęły się dopiero w tie-breaku (15:10).

Atom Trefl i Legionovia spotkały się na początku ligi, a trenerem mistrzyń Polski był Jerzy Matlak. Sopocianki wygrały w Legionowie 3:1, choć premierową partię z łatwością wygrała Legionovia. Do rewanżu były selekcjoner reprezentacji Polski już nie dotrwał. W piątek usłyszał, że klub kończy z nim współpracę, choć w komunikacie zabrakło uzasadnienia decyzji. Zespół kiepsko zaczął sezon, ale później zanotował serię sześciu ligowych zwycięstw, a w Lidze Mistrzyń wciąż liczy się w walce o awans.

W sobotę udanie w roli pierwszego szkoleniowca zadebiutował Adam Grabowski, dotychczasowy asystent Matlaka. Mistrzynie Polski wygrały 3:0, odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie. Powrót do Sopotu miło nie będzie wspominała Magdalena Saad. Libero Legionovii zanim wyjechała do Azerbejdżanu, cieszyła się z Atomem z tytułu mistrzowskiego.

Legionovia próbowała walczyć w dwóch pierwszych setach. Oba przegrała, a Atom prawdziwą siłę pokazał w trzeciej partii, kiedy siatkarki beniaminka Orlen Ligi poległy w złym stylu do 9.

15 grudnia Legionovia zagra na wyjeździe z PTPS Piła. Początek meczu o 18. Relacja na Warszawa.sport.pl.

Atom Trefl Sopot - Siódemka Legionovia 3:0 (25:21, 25:19, 26:9)