Orlen Liga. Porażka Siódemki Legionovii w Pile

W sobotę siatkarki Siódemki Legionovii przegrały na wyjeździe z PTPS Piła 0:3 w 11. kolejce Orlen Ligi.
Mecz w Pile trwał zaledwie godzinę i 11 minut. Legionovia w żadnym secie nie była w stanie podjąć walki z PTPS, bo podopieczne Wojciecha Lalka atakowały z zawstydzającą 24-procentową skutecznością, dlatego ani razy nie przekroczyły bariery dwudziestu punktów (łącznie zdobyły 42).

Legionovię rozbijały przyjmująca Natalia Krawulska (14 punktów), Serbka Tijana Malesević (12) i Monika Martałek (10), która atakowała ze skutecznością aż 86 procent. W zespole beniaminka Orlen Ligi najlepsza była Kristina Michajlenko (8).

W pierwszej rundzie w Arenie Legionowo siatkarki z Piły wygrały 3:1. Była to ósma porażka Legionovii w tym sezonie. Drużyna Lalka z dorobkiem ośmiu punktów utrzymała siódme miejsce w tabeli.

Legionovia i PTPS Piła spotkają jeszcze dwukrotnie w tym sezonie. Oba zespoły zagrają w VI rundzie Pucharu Polski (13 i 17 lutego 2013 roku). Stawką dwumeczu będzie awans do ćwierćfinału, gdzie czeka już obrońca tytułu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

PTPS Piła - Siódemka Legionovia 3:0 (25:15, 25:10, 25:17)