Orlen Liga. Blisko niespodzianki w Legionowie. Wicemistrzynie Polski wygrały po tie-breaku

W sobotę siatkarki Siódemki Legionovii były bliskie sprawienia sensacji, ale po tie-breaku przegrały z wicemistrzyniami Polski Bankiem BPS Muszynianką.
Już przed meczem siatkarki Siódemki Legionovii wiedziały, że osunęły się w tabeli na dziewiąte miejsce, oznaczające grę w barażu o utrzymanie w Orlen Lidze, bo wcześniej niespodziewanie w Bydgoszczy 0:3 poległ PTPS Piła, a to właśnie Pałac był przed 12. kolejką niżej w tabeli.

Zła sytuacja mobilizująco wpłynęła na beniaminka z Legionowa, który przeciwko wicemistrzyniom Polski z Muszyny wygrał pierwszą partię do 19. Nie myliły się przyjmująca Anna Sołodkowicz (5 punktów) i środkowa Natalia Maciejczyk (4). Gospodynie świetnie serwowały (3 asy), choć siatkarki z Muszyny odpowiedziały dwukrotnie.

Później trwała wymiana ciosów, choć mogło się wydawać, że Legionovia będzie podłamana słabą grą w drugim secie, przegranym do 15. Tak się nie stało. Podopieczne Wojciecha Lalka szybko zrewanżowały się, ale nie potrafiły skończyć meczu, który musiał rozstrzygnąć tie-break.

Lepiej zaczęły go gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie 3:1. Taki stan nie trwał długo, bo Muszynianka błyskawicznie odrobiła straty i wyszła na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Wicemistrzynie Polski po dwóch godzinach walki wygrały w Arenie Legionowo 3:2. Tytuł MVP spotkania otrzymała Valentina Serena z Muszynianki.

Punkt wywalczony przeciwko Muszyniance pozwolił Legionovii zrównać się z punktami z Impelem Wrocław. Oba zespoły mają na swoim koncie po dziewięć punktów.

Po Nowym Roku Legionovia pojedzie do Bydgoszczy, aby zagrać z Pałacem. Mecz odbędzie się 5 stycznia.

Siódemka Legionovia - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 2:3 (25:19, 15:25, 25:20, 19:25, 11:15)

Legionovia: Skorupa, Łukaszewska, Michajlenko, Maciejczyk, Bąk, Sołodkowicz oraz Saad (libero), Bawoł, Gierak, Jóźwicka, Siwka.

Muszynianka: Dziękiewicz, Serena, Jagieło, Bednarek-Kasza, Popović, Werblińska oraz Maj (libero), Sieradzan, Gajgał-Anioł, Rousseaux.