Orlen Liga. Legionovia odniosła pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. "Rozpoczęłyśmy nową erę"

W sobotę siatkarki Siódemki Legionovii wygrały w Białymstoku z AZS Metal-Fach 3:0. To pierwsze zwycięstwo zespołu Wojciecha Lalka na wyjeździe w rozgrywkach Orlen Ligi. - W ten sposób rozpoczęłyśmy nową erę - powiedziała rozgrywająca Kinga Bąk.
W sobotę siatkarki Legionovii łatwo wygrały w Białymstoku z osłabionym kadrowo AZS Metal-Fach 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu Wojciecha Lalka na wyjeździe. Tytuł MVP otrzymała najskuteczniejsza w całym meczu Marta Łukaszewska. Atakująca Legionovii zdobyła 12 punktów.

- W końcu przełamaliśmy legendę, która mówiła o dwóch zespołach z Legionowa. Pierwszym, który w miarę dobrze gra u siebie oraz drugim, który na wyjazdach spisuje się fatalnie - powiedział Lalek.

- Nie wyciągamy z tego meczu pochopnych wniosków, gdyż kolejne nasze spotkanie może już wyglądać zupełnie inaczej. Mimo że białostoczanki grają w okrojonym składzie, wciąż są groźne. Pokazały to w ostatnich meczach ligowych, czego im serdecznie gratuluję. Dziewczyny grają fajną siatkówkę, współczuję im tylko sytuacji kadrowej, w jakiej się znalazły - dodał trener Legionovii.

- To był pierwszy i nie ostatni nasz mecz wygrany na wyjeździe. W ten sposób rozpoczęłyśmy nową erę Siódemki Legionovii w rozgrywkach Orlen Ligi. Cieszymy się, że mecz na Podlasiu tak się ułożył, gdyż przed pierwszym gwizdkiem sędziego nic nie było wiadome. Po wczorajszym podziale punktów we Wrocławiu wiadomo kto będzie grał w play-out, dlatego sobotnia wygrana daje nam psychologiczną przewagę przed meczami o utrzymanie - powiedziała rozgrywająca Kinga Bąk.

Legionovia z bilansem 4-13 zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli i do miejsca, oznaczającego grę w play-off, traci trzy punkty. Na ósmym miejscu jest Impel Wrocław, który będzie najbliższym przeciwnikiem drużyny Lalka w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Orlen Ligi.

Mecz we Wrocławiu odbędzie się 8 lutego. Początek o 18. Transmisja w Polsacie Sport, relacja na Warszawa.sport.pl.