Trener Legionovii Wojciech Lalek: Wierzę, że pozostaniemy w Orlen Lidze

- Na Podlasiu zrobiliśmy pierwszy krok w tym kierunku, aby mieć szanse zatrzymania Orlen Ligi w Legionowie. Robimy to dla nas samych, ale również dla wspaniałych kibiców, którzy w Białymstoku dopingowali nas tak, jakbyśmy grali u siebie - powiedział w rozmowie z serwisem siatka.org trener Siódemki Legionovii Wojciech Lalek.
W sobotę siatkarki Legionovii łatwo wygrały w Białymstoku z osłabionym kadrowo AZS Metal-Fach 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie beniaminka Orlen Ligi na wyjeździe. Zespół Wojciecha Lalka z bilansem 4-13 zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli i do miejsca, oznaczającego grę w play-off, traci trzy punkty. Legionovia na pewno zagra w play-out, a przeciwnikiem w tej rundzie będzie AZS Metal-Fach. Rywalizacja (do czterech wygranych meczów) wyłoni drużynę, która spotka się w barażu o utrzymanie w Orlen Lidze z drugim zespołem I ligi.

- Jestem bardzo zadowolony, gdyż dziewczyny doskonale zrealizowały wszystkie założenia taktyczne, zarówno w polu zagrywki, jak i w bloku. Wszystko, co było ustalone przed meczem, z powodzeniem zespół realizował. Dzięki temu od połowy każdego seta grało nam się łatwiej, a rywalkom odchodziły siły i ochota do gry. W tym miejscu trzeba podkreślić, iż nie wygraliśmy dlatego, że białostoczanki grały w okrojonym składzie - powiedział w rozmowie z serwisem siatka.org siatka.org Lalek.

- Jako trenera cieszy mnie również fakt, że wynik spotkania pomiędzy Impelem Wrocław a BKS-em Bielsko-Biała [2:3 - przyp. red.] nie podłamał dziewczyn. Już wiemy, że jesteśmy skazani na grę w play-out, a naszym przeciwnikiem będzie AZS Białystok. Na Podlasiu zrobiliśmy pierwszy krok w tym kierunku, aby mieć szanse zatrzymania ORLEN Ligi w Legionowie. Robimy to dla nas samych, ale również dla wspaniałych kibiców, którzy w Białymstoku dopingowali nas tak, jakbyśmy grali u siebie - dodaje trener Legionovii.

- Nie dopatruję się w wyniku meczu we Wrocławiu niczego dziwnego. To spotkanie jest już za nami, a trzeba wziąć pod uwagę, że Impel gra coraz lepiej. My swoją szansę straciliśmy wcześniej, gubiąc po drodze kilka niepotrzebnych punktów. Do tego zabrakło doświadczenia. Życzyłbym sobie, aby nasze wyniki były inne, ale trudno. I tak wierzę, że pozostaniemy w ORLEN Lidze - zakończył Lalek.

Legionovia ostatni mecz sezonu zasadniczego zagra na wyjeździe z Impelem Wrocław. Początek o 18. Transmisja w Polsacie Sport, relacja na Warszwa.sport.pl.