Orlen Liga. Porażka Legionovii we Wrocławiu na zakończenie rundy zasadniczej

W piątek siatkarki Siódemki Legionovii przegrały na wyjeździe z Impelem Wrocław 0:3 w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Orlen Ligi.
Nawet zwycięstwo w ostatnim meczu we Wrocławiu nie zmieniłoby sytuacji Legionovii, która będzie musiała walczyć o utrzymanie w Orlen Lidze w rundzie play-out. W piątek beniaminek z Legionowa przegrał z Impelem 0:3 i zakończył sezon zasadniczy na dziewiątym miejscu z bilansem 4-14.

Legionovia tylko na początku drugiego i trzeciego seta była w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem, bo później wrocławianki skutecznie odskakiwały na kilka punktów. Nie do zatrzymania była środkowa Impelu Amerykanka Makare Wilson (MVP meczu), która zdobyła 14 punktów. Niewiele gorsza pod względem skuteczności była przyjmująca drużyny z Wrocławia Bogumiła Pyziołek (12).

O porażce podopiecznych Wojciecha Lalka zadecydowało złe przyjęcie (na poziomie 41 proc., tylko 11 proc. bardzo dobrego przyjęcia) i nieskuteczność w ataku (34 proc. skończonych akcji). Najwięcej punktów w zespole gości zdobyła rezerwowa atakująca Kristina Michajlenko (12).

Rywalem Legionovii w rundzie play-out będzie AZS Metal-Fach Białystok. Rywalizacja (do czterech wygranych meczów) wyłoni drużynę, która spotka się w barażu o utrzymanie w Orlen Lidze z drugim zespołem I ligi. Terminy spotkań nie są jeszcze znane.

Impel: Konieczna, Wilson, Pyziołek, Djurisic, Polak, Ognjenović oraz Medyńska (libero), Mroczkowska, Szkudlarek.

Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Bąk, Łukaszewska, Jóźwicka, oraz Saad (libero), Michailenko, Maciejczyk, Chojnacka, Siwka (libero).