Legionovia wygrała w Pile, ale odpadła z Pucharu Polski

W niedzielę siatkarki Siódemki Legionovii wygrały na wyjeździe z PTPS Piła 3:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu Legionovia przegrała 0:3 i odpadła z rozgrywek.
W środę w Legionowie siatkarki PTPS Piła łatwo wygrały 3:0, a pracę po tym meczu stracił trener Wojciech Lalek. Jego obowiązki przejęła Jolanta Studzienna, która do tej pory pełniła funkcję drugiego szkoleniowca. Wcześniej Legionovia nie awansowała do play-off Orlen Ligi i o utrzymanie będzie walczyła w rundzie play-out. Przeciwnikiem na tym etapie będzie AZS Metal-fach Białystok. W przypadku wyeliminowania białostoczanek (rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw) Legionovia zagra w barażu z drugim zespołem pierwszej ligi.

W niedzielę doszło do rewanżu w Pile, w którym Legionovia wygrała 3:1, choć emocje skończyły się już w pierwszym secie. PTPS wygrał partię do 20 i stało się jasne, że to podopieczne Mirosława Zawieracza zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski.

16 marca Legionovia zagra na wyjeździe pierwszy mecz rundy play-out z AZS Metal-fach Białystok. Kolejne dwa spotkania odbędą się 23 i 24 marca w Arenie Legionowo.

Puchar Polski: PTPS PIŁA - Siódemka Legionovia 1:3 (25:20, 21:25, 23:25, 21:25)