Dolcan wygrał ze Stomilem na inaugurację wiosny. Dzięki kibicom, którzy odśnieżyli boisko

Pierwszoligowy Dolcan Ząbki wygrał inauguracyjny mecz rundy wiosennej. Podopieczni Roberta Podolińskiego pokonali Stomil Olsztyn 2:0. - Nasze zwycięstwo było zagrożone tylko przez pierwsze 15 minut. Potem wielkiego zagrożenia ze strony rywali nie dostrzegałem - powiedział po meczu Robert Podoliński, trener Dolcanu.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny weekend, do wyboru wiele imprez

Podoliński podkreślił, że mecz ze Stomilem odbył się głównie dzięki kibicom, którzy pomagali odśnieżać boisko. - Pracowali tu od 9 rano. Wielki ukłon dla nich - powiedział szkoleniowiec. - Spisali się na medal - dodawał rzecznik klubu Dariusz Dudkiewicz. - Pokrywa śnieżna miała jakieś 20 centymetrów - wyjaśniał.

Na odśnieżonym boisku Dolcan udanie zainaugurował rundę wiosenną. W meczu ze Stomilem gole padały tylko w pierwszej połowie. W 30. minucie wynik meczu otworzył nowy nabytek Dolcanu Bartosz Wiśniewski. Zawodnik pokonał bramkarza rywali uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Siedem minut później sprytnym strzałem bramkę ze skraju pola karnego zdobył Grzegorz Piesio.

- Uważam, że zasłużenie wygraliśmy ten mecz. Nasze zwycięstwo było zagrożone tylko przez pierwsze 15 minut, kiedy Stomil nas trochę przycisnął. Poza tym wielkiego zagrożenia ze strony rywali nie dostrzegałem. Jestem zadowolony z postawy swojego zespołu w defensywie. Mecz był dość agresywny, ale bez złośliwości - podsumował Podoliński.

Dolcan po 18 kolejkach zajmuje 10. pozycję w tabeli. W sobotę zagra z Olimpią Grudziądz, która kilka dni wcześniej podejmować będzie Legię Warszawa w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski. W pierwszym meczu Legia wygrała z Olimpią 4:1 i jej awans do kolejnej rundy jest już niemal przesądzony.

Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 2:0 (2:0): Bartosz Wiśniewski (29.), Grzegorz Piesio (37.).

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Marcin Hirsz, Mateusz Cichocki, Rafał Grzelak, Damian Jakubik (79. Damian Świerblewski), Piotr Bazler, Szymon Matuszek, Dariusz Zjawiński, Grzegorz Piesio, Bartosz Wiśniewski (68. Patryk Koziara), Mateusz Piątkowski (87. Maciej Tataj).

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Paweł Baranowski, Kamil Hempel - Łukasz Suchocki (71. Karol Żwir), Łukasz Jegliński, Dominik Kun (84. Paweł Piceluk), Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek (64. Paweł Głowacki) - Szymon Kaźmierowski.