Orlen Liga. Drugie zwycięstwo Siódemki Legionovii z AZS Białystok

W sobotę Siódemka Legionovia wygrała we własnej hali z AZS Metal-Fach Białystok 3:0. W rywalizacji do czterech zwycięstw o utrzymanie w Orlen Lidze Legionovia prowadzi 2:1. 6 i 7 kwietnia mecz nr 4 i 5 w Białymstoku.
Facebook Warszawa Sport.pl. Czy już nas polubiłeś? »

W piątek we własnej hali Legionovia pokonała AZS 3:0 i wyrównała stan rywalizacji (w pierwszym meczu w Białymstoku AZS wygrał 3:0).

W sobotę scenariusz powtórzył się. Podopieczne Jolanty Studziennej nie oddały seta białostoczankom. Świetnie grały zwłaszcza w bloku i wygrały partie do 21, 21, a w trzecim secie zdemolowały AZS wygrywając do 11. Najskuteczniejszymi zawodniczkami na boisku były atakujące Marta Łukaszewska z Legionovii i Esdelle Krystle z AZS (po 12 punktów), ale tytuł MVP otrzymała przyjmująca Anna Sołodkowicz (10).

Mecze nr 4 i 5 odbędą się 6-7 kwietnia w Białymstoku. Zwycięzca play-out o utrzymanie w Orlen Lidze zagra z drugim zespołem pierwszej ligi.

Siódemka Legionovia - AZS Metal-Fach Białystok 3:0 (25:21, 25:21, 25:11)

Legionovia: Bąk, Gierak, Skorupa, Łukaszewska, Sołodkowicz, Maciejczyk, Saad (libero) oraz Michailenko, Marinova

AZS: Polak, Tomsia, Łozowska, Krystle, Kurnikowska, Chmierl, Bulbak (libero).