Dolcan wciąż niepokonany! Bogdanka Łęczna rozbita w Ząbkach

W sobotę rewelacja pierwszej ligi Dolcan Ząbki rozbił na własnym stadionie Bogdankę Łęczna 5:0. Było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu podopiecznych Roberta Podolińskiego, którzy awansowali na piąte miejsce w tabeli.
Rusz się! Zaplanuj aktywnie weekend w Warszawie

Dolcan jest najlepszą drużyną pierwszej ligi w rundzie rewanżowej. Wiosną podopieczni Roberta Podolińskiego w sześciu meczach nie stracili nawet punktu (dostali walkower 3:0 z wycofanym z ligi ŁKS-em Łódź). Biorąc pod uwagę końcówkę rundy jesiennej, było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu Dolcanu, który po wygranej z Bogdanką awansował na piąte miejsce w tabeli.

W 16. minucie rzut karny po faulu obrońcy Bogdanki Michała Benkowskiego (został ukarany czerwoną kartką) na Mateuszu Piątkowskim wykorzystał Bartosz Osoliński. Był to piąty gol 25-letniego pomocnika Dolcanu w tym sezonie.

Po przerwie Dolcan strzelił jeszcze cztery gole. Dwukrotnie do bramki rywali trafił Piątkowski, a po razie rezerwowy Maciej Tataj i Damian Świerblewski, który wcześniej zaliczył dwie asysty.

21 kwietnia Dolcan zagra na wyjeździe z Kolejarzem Stróże. Początek meczu o 17.

Dolcan Ząbki - Bogdanka Łęczna 5:0 (1:0)

Osoliński (16.), Piątkowski (59.), (63.), Tataj (71.), Świerblewski (81.)