UMKS zdegradowany. Znicz znów zwycięski w Kielcach [ZDJĘCIA]

Nie udało się UMKS-owi wykorzystać atutu własnej hali w meczach o utrzymanie. Tak jak w sobotę, w niedzielny wieczór kielczanie gorsi od Znicza Pruszków tylko o dwa ?oczka". Ale to oznacza spadek do II ligi.
Faworyzowani goście znów musieli jednak zapracować na wygraną. Ale byli odpowiednio skoncentrowali i szybko zdobyli kontrolę nad wydarzeniami w hali przy ul. Żytniej - ledwie po czterech minutach wygrywali siedmioma punktami (13:6). Kielczanie, by zniwelować tę przewagę, potrzebowali dziesięciu minut - w połowie drugiej kwarty wreszcie wyszli na prowadzenie (29:28 po dwóch trafieniach z rzutów osobistych Wojciecha Miernika). Niestety, chwilę później przegrywali znów siedmioma punktami (29:36), a pod koniec tej części najwyżej w całym spotkaniu - dwunastoma "oczkami" (35:47).

Kolejny atak gospodarze przypuścili dopiero w końcówce trzeciej kwarty i na początku ostatniej. To był ich najlepszy okres w meczu - zdobyli dziewięć "oczek" z rzędu i w 33. min, po kolejnym trafieniu Miernika, znów prowadzili (62:61). Znów mieli je tylko przez chwilę. Gdy najskuteczniejszy w zespole gości Grzegorz Malewski wykorzystał rzut za 3 punkty, kielczanie też postanowili wykorzystać rzuty z dystansu do odpowiedzi. To nie było jednak dobre wyjście - pudłowali w końcówce i Łukasz Fąfara, i Hubert Makuch. Znicz dalej punktował i na dwie i pół minuty przed końcem znów miał siedem "oczek" przewagi (72:65). Udało się ją zmniejszyć do jednego punktu (73:74), ale ostatnie słowo należało do Znicza (Szymański).

Ta porażka oznacza, że tylko po roku występu na pierwszoligowych parkietach kielczanie wracają do II ligi.

UMKS Kielce - Znicz Basket Pruszków 73:75 (20:24, 20:23, 18:14, 15:14)

Stan rywalizacji w play-off (do 3 zwycięstw): 1:3 - UMKS spadł do II ligi.

UMKS: Fąfara 24, Miernik 17, Makuch 15, Tokarski 9, Wróbel 6, Kamecki, Busz 2. Bacik, Osiakowski, Król. Znicz: Malewski 21, Szymański 13, Kwiatkowski 11, Aleksandrowicz 8, Czubek 8, Matuszewski 7, Pisarczyk 5, Bonarek 2.