Rekordowy Hutnik. Mecz na szczycie wygrał 15:0

Nie ma w żadnej seniorskiej lidze w Europie drużyny tak skutecznej jak Hutnik Warszawa. Występujący w B-klasie warszawski zespół pokonał w sobotę w meczu na szycie Marcovię 2000 II Marki 15:0. I dalej śrubuje swój znakomity rekord strzelonych goli. Hutnik w 11 meczach zdobył 124 bramki.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny tydzień i weekend

Hutnik w B-klasie (grupa Warszawa I) nie ma sobie równych. O ich znakomitych wyczynach na peryferiach naszej klubowej piłki pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Hutnik jesienią strzelił 119 goli w 11 meczach i nie stracił żadnego. Ale wrześniowy mecz z PUG Bielany, wygrany 10:0, został anulowany i drużyna prowadzona przez Grzegorza Faberskiego kończyła jesień z dorobkiem 109 strzelonych goli.

Na wiosnę Hutnik się jednak nie zatrzymuje i nadal śrubuje swój znakomity rekord. W sobotę na inaugurację rundy rewanżowej pokonał w Markach miejscową Marcovię II 15:0. Było to spotkanie dwóch najlepszych drużyn w tabeli.

Oficjalna strona klubu odnotowała, że już po dziesięciu kolejkach tego sezonu hutnicy pobili rekord klubowy - 90 bramek strzelonych w sezonie 1998/99, ale w IV lidze. - Chyba pobiliśmy rekord świata, może jesteśmy już w Księdze Guinnessa. Nawet to sprawdzaliśmy, w Polsce nikt nie był od nas lepszy. Jakieś 50 lat temu w Anglii w IV lidze jedna drużyna strzeliła 204 gole - wyjaśnił prezes Hutnika Warszawa Maciej Purchała.

W poprzednim sezonie Hutnik występował w III lidze. Spokojnie się utrzymał, zajmując 13. miejsce. Po zakończeniu rozgrywek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zawiesił klubowi licencję z powodu "nieuregulowanych płatności do Urzędu Skarbowego i ZUS-u do roku 2010". Długi klubu wynosiły około 300 tys. zł.

Hutnik powołał więc nową spółkę i z tymi samymi piłkarzami, ale z czystym kontem, rozpoczął grę od B-klasy. - Podjąłem rękawicę, bo chciałem, żeby klub istniał, a ci, co doprowadzili do takiej sytuacji, dziś komentują mecze w telewizji - mówił nam kilka miesięcy temu Purchała.

W najbliższy weekend Hutnik zagra na wyjeździe z Wisłą Zakroczym.