Sport.pl

Centaury chcą pójść na całość. Warszawa będzie miała mistrza Polski w baseballu?

Z 10 meczów wygrali osiem, mają mocny zespół, a przed jesiennym play-off dojdą do nich kolejni zawodnicy. Centaury Warszawa chcą zdobyć mistrzostwo Polski w baseballu.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny tydzień i weekend

Dotychczas mistrzostwo dla stolicy zdobywali baseballiści Skry, którzy byli najlepsi w Polsce w latach 1990, 1993 i 1994. Ostatni medal tego klubu to srebrny krążek z 1996 roku, potem Skra zniknęła z baseballowej mapy w kraju. Przed długi czas w ligowej czołówce nie było drużyn z Warszawy, aż w końcu w 2011 roku w finale zagrały Centaury.

Rywalizacja o złoto zakończyła się porażką z baseballowym potentatem w Polsce, Stalą Kutno, ale w tym sezonie dwóch graczy z tego zespoły przeszło do Centaurów. - To Piotr Mikołajczyk i Rafał Kaliński, którzy są utytułowanymi zawodnikami - mówi Oskar Wróblewski, który w Centaurach gra na środku zapola.

Innym wzmocnieniem warszawskiego klubu jest grający trener, Amerykanin z polskimi korzeniami Aaron Hornostaj, który kiedyś był w reprezentacji Wielkiej Brytanii. - Jest z nami od początku okresu przygotowawczego. A my od początku sezonu jesteśmy w dobrej formie, chcemy wygrać w wszystko. Nastroje w zespole są dobre, a w trakcie rozgrywek wzmocni nas jeszcze kilku graczy, których wcześniej zgłosiliśmy - mówi Wróblewski.

Centaury mają obecnie bilans 8-2 i są wiceliderem pięciozespołowej Ekstraligi - prowadzi Stal (9-5), która ma jednak więcej rozegranych meczów. Dwie porażki, które ponieśli warszawiacy, miały miejsce w Kutnie - Stal wygrała 4:1 i 3:2.

W najbliższy weekend Centaury zagrają u siebie, czyli na boisku w Piasecznie (ul. 1 maja 16), z Dębami Osielsko (2-4), których na wyjeździe pokonali dwukrotnie. Spotkania (jeden termin ligowy to zawsze dwa mecze) odbędą się w niedzielę, 30 czerwca - pierwsze o 12.Więcej o: