Koszykarze Polonii zgłosili akces do drugiej ligi. Ale czy mają 200 tys. złotych?

- Zgłosiliśmy akces do drugiej ligi, bo słyszymy o kłopotach drużyn, które być może nie zgłoszą się do rozgrywek. My, pod względem sportowym, jesteśmy gotowi, chcemy, by nasi zdolni juniorzy mogli mieć większe wyzwania. Czy mamy budżet? Za wcześnie by o tym mówić, najpierw czekamy na odpowiedź PZKosz - mówi członek zarządu i dyrektor klubu MKS Polonia Janusz Kołakowski.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny tydzień i weekend

W minionym sezonie Polonia - grając zawodnikami urodzonymi w 1994 roku i młodszymi - rywalizowała w trzeciej lidze. Mazowiecką grupę wygrała bez porażki, ale w finałowym turnieju do drugiej ligi nie zdołała wygrać meczu. W rozgrywkach młodzieżowych poloniści zajęli siódme miejsce w mistrzostwach Polski juniorów starszych (do lat 20), piąte w juniorach (do lat 18) i zdobyli tytuł w kadetach (do lat 16).

- W przyszłym sezonie chcielibyśmy grać i w drugiej, i w trzeciej lidze - mówi Kołakowski. Drugoligowy zespół mogliby tworzyć juniorzy starsi z minionego sezonu, a trzecioligowy - juniorzy i kadeci. Dyrektor klubu nie precyzuje jednak, czy Polonia znajdzie pieniądze na wystawienie dwóch drużyn. - Najpierw musimy poznać odpowiedź PZKosz - ucina. Ale zaznacza, że Polonia nie występuje o dziką kartę, tylko "zgłasza akces".

W nowym regulaminie cyklu rozgrywek dla drugiej ligi mężczyzn wśród określonych wymagań, które trzeba spełnić wraz ze zgłoszeniem zespołu do 15 lipca, jest udokumentowanie budżetu na co najmniej 200 tys. złotych brutto. - Mam zapewnienia od pana Kołakowskiego, że klub zrobi wszystko, by uruchomić drugoligową drużynę w Polonii - mówił niedawno trener Andrzej Kierlewicz.

- Szukamy środków, ale miasto obcina dotacje na sport, bo nie domyka się budżet, a nie wiem, czy gmina Śródmieście będzie w stanie sfinansować zespół - dodawał trener Polonii. Wpisowe do drugiej ligi to jednorazowa wpłata w wysokości 8 tys., która musi być uiszczona także do 15 lipca.

Komisja Licencyjna podejmie decyzje w sprawie licencji najpóźniej 26 lipca.