Dziennikarze zremisowali z mistrzyniami Europy U-17

Na boisku Polonii przy Konwiktorskiej reprezentacja polskich dziennikarzy zmierzyła się z reprezentacją kobiet U-17. Dziewczyny dwa tygodnie temu wygrały mistrzostwa Europy. Panowie ledwo uratowali remis 2:2. Dziennikarz ?Gazety? i Warszawa.Sport.pl Robert Błoński miał asystę przy wyrównującym golu.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny tydzień i weekend

Wstęp na wtorkowe spotkanie był wolny. Na Polonii pojawiło się ok. 200 kibiców, w tym prezes PZPN Zbigniew Boniek. Obejrzeli wyrównany mecz, w którym polskie mistrzynie prowadziły już 2:0, ale w drugiej połowie grały bez swojej bramkarki i ostatecznie dziennikarze zdołali wyrównać.

Pierwszego gola strzeliła liderka polskiego zespołu Ewa Pajor, która z duża swoboda minęła Pawła Sikorę z Polsatu a potem pokonała stojącego w bramce rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego. Szybko dwubramkowe prowadzenie dała Polkom grająca w pomocy Ewelina Kamczyk, która dwa tygodnie temu strzeliła jedynego gola w finale ze Szwecją. Nastolatki dominowały. Wcześniej Pajor strzeliła gola, ale jedna z sędzin bocznych dopatrzyła się - jak twierdzą widzowie niesłusznie - spalonego.

Gola dla dziennikarzy strzelił głową tuż przed przerwą Krzysztof Marciniak z Canal+ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W czasie interwencji bramkarka Kinga Szemik upadła tak nieszczęśliwie, że uszkodziła sobie kontuzjowany wcześniej bark i została odwieziona do szpitala. w drugiej połowie bramki Polek bronił więc Kwiatkowski.

Wyrównującego gola dziennikarze strzelili przed końcem meczu. Po akcji i podaniu Roberta Błońskiego z "Gazety" i Warszawa.Sport.pl gola zdobył Michał Kocięba, od poniedziałku były już rzecznik prasowy Legii. Grający w ataku Błoński próbował wyrównać już pod koniec pierwszej połowy strzałem z dystansu.

W drugiej połowie dziennikarze, których po raz pierwszy prowadził trener Andrzej Zamilski, mieli lekką przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać i ostatecznie zremisowali.

Więcej w wywiadzie Małysza dla Sport.pl - czytaj tutaj »