PZKosz obniży opłaty za dziką kartę do drugiej ligi. Polonia skorzysta z okazji, będą derby z Legią!

Nie 40, a 5 tysięcy złotych będą musiały zapłacić za dziką kartę kluby, które zgłosiły akces do rozgrywek drugiej ligi koszykarzy. Jednym z nich jest Polonia Warszawa. - Wszystko wskazuje na to, że zagramy w drugiej lidze - mówi trener i koordynator grup młodzieżowych w MKS Polonia Andrzej Kierlewicz.
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w Warszawie

Polonia, grając zawodnikami urodzonymi w 1994 roku i młodszymi, w minionym sezonie w cuglach wygrała mazowiecką grupę trzeciej ligi, a w ogólnopolskim barażu zajęła czwarte miejsce - pierwsze, które nie dawało awansu do drugiej ligi. Przedstawiciele Polonii - widząc, że z drugiej ligi wycofuje się kilka zespołów i chcąc stworzyć możliwość rozwoju młodzieży - zgłosili akces do tych rozgrywek.

Polonia w wyznaczonym przez PZKosz terminie, czyli do 15 lipca, złożyła wymagane dokumenty, choć nie zapłaciła 40 tys. za dziką kartę i 8 tys. wpisowego. Przedstawiciele "Czarnych Koszul" liczyli, że związek zaprosi ich do rywalizacji lub obniży opłaty za dzikie karty. I tak się stało w środę, na posiedzeniu zarządu PZKosz.

Z informacji Warszawa.sport.pl wynika, że cena dzikiej karty została obniżona z 40 do 5 tys. złotych. - Wszystkie papiery złożyliśmy w terminie, do 15 lipca i z tego, co wiem, zostały one przyjęte bez większych zastrzeżeń. Słyszałem też, że mamy dostać zaproszenie do drugiej ligi - nie wiem czy za te 5 tys., czy za darmo. Ale myślę, że na te 5 tys. jesteśmy przygotowani - mówi Kierlewicz. - Wszystko wskazuje na to, że zagramy w drugiej lidze - dodaje trener Polonii.

Jakim składem? Młodzieżowym. - Na dzisiaj mam zapewnienie od wszystkich graczy z zeszłorocznej drużyny juniorów starszych, że zostają w Polonii - mówi Kierlewicz. Ale żałuje też, że do wyjazdu do USA szykują się trzej czołowi gracze ze złotej drużyny kadetów, czyli urodzeni w 1997 roku Maciej Bender, Jakub Mijakowski oraz Szymon Walczak.

Polonia i inne kluby, które zgłosiły akces do rozgrywek drugiej ligi, w czwartek dostaną oficjalną informację z PZKosz o nowych warunkach, które muszą spełnić i będą miały tydzień na dokonanie wpłat lub uzupełnienie dokumentacji. Ostateczną decyzję w sprawie licencji PZKosz wyda 9 sierpnia.

Pewna gry w drugiej lidze jest mająca ambicje awansu Legia, a dokumenty złożył też zespół z Piaseczna. Rozgrywki wystartują prawdopodobnie na początku października.

Facebook Warszawa.sport.pl. Z większym luzem...