Dolcan nie zwalnia. Dolcan liderem. Potrzebował dwóch minut, aby pokonać Termalikę

W niedzielę Dolcan długo przegrywał z Termaliką 0:1, ale wystarczyły dwie minuty, aby podopieczni Roberta Podolińskiego zdobyli dwie bramki i pokonali zespół z Niecieczy. Było to drugie zwycięstwo Dolcanu w tym sezonie.
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w weekend

Pierwsza połowa w Ząbkach nie była porywającym widowiskiem. Gra była szarpana, zawodnicy obu drużyn często notowali wiele strat. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Dawid Sołdecki, który pokonał Rafała Leszczyńskiego.

Dolcan przebudził się dopiero w drugiej połowie. Ale potrzebował zaledwie dwóch minut, aby wyjść na prowadzenie i nie oddać go już do końca meczu. W 78. minucie gola strzelił Paweł Tarnowski, a chwilę później ładnym strzałem w długi róg bramkarza gości pokonał Dariusz Zjawiński.

Po dwóch kolejkach I ligi Dolcan jest liderem tabeli z bilansem bramowym 7-1. W następną sobotę ekipa z Ząbek pojedzie do Olsztyna, gdzie zagra z miejscowym Stomilem.

Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (0:1): Paweł Tarnowski (78.), Dariusz Zjawiński (79.) - Dawid Sołdecki (24.)