Siatkarki z Legionowa przygotowują się do sezonu. Bez trenera Kosmola i Rybaczewski

Na początku sierpnia Siódemka SK Bank Legionovia rozpoczęła przygotowania do sezonu 2013/14 Orlen Ligi. Na razie bez nowego trenera Macieja Kosmola i przyjmującej Anny Rybaczewski. W czwartek zespół wyjedzie na dwutygodniowe zgrupowanie do Szczyrku.
Rusz się! Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywnie tydzień w Warszawie

- Wszystko idzie w dobrym kierunku - uśmiecha się asystentka trenera Jolanta Studzienna. Na własnych obiektach oraz bez pierwszego szkoleniowca Macieja Kosmola i przyjmującej Anny Rybaczewski Legionovia przygotowuje się od kilkunastu dni do sezonu 2013/14 Orlen Ligi.

Kosmol, który w maju przejął drużynę z Legionowa, łączy pracę w klubie z funkcją asystenta trenera żeńskiej reprezentacji Piotra Makowskiego. Wróci w połowie września po zakończeniu mistrzostw Europy. Podobnie jak Rybaczewski, która obecnie trenuje z kadrą Francji.

- To jest pewien problem dla zawodniczek, które na razie nie znają dobrze trenera i nie wiedzą, czego można się po nim spodziewać. Ostatnio w Płocku przy okazji meczów reprezentacji Polski w World Grand Prix udało się zorganizować spotkanie zespołu z nowym szkoleniowcem - mówi Studzienna. - Z kolei Anna jest na tyle doświadczoną zawodniczką, że nie będzie miała problemów, żeby szybko zgrać się z pozostałymi dziewczynami - dodaje asystentka Kosmola.

Po tym, jak Legionovia w poprzednim sezonie dopiero po barażach zapewniła sobie utrzymanie w Orlen Lidze, w klubie doszło do dużych zmian kadrowych. Do Kingi Bąk, Katarzyny Jóźwickiej, Marty Łukaszewskiej, Magdaleny Saad i Anny Sołodkowicz dołączyło siedem nowych zawodniczek - przyjmujące Tamara Rakić, Rybaczewski i Aleksandra Wójcik, środkowe Lauren Barfield i Karolina Szymańska, atakująca Berenika Tomsia oraz rozgrywająca Olga Raonić.

Na razie siatkarki trenują pod okiem Studziennej i włoskiego trenera od przygotowania fizycznego Christiana Verona. - Ze sztabem szkoleniowym staramy się realizować to, co nakazał nam trener Kosmol - mówi Studzienna.

W czwartek Legionovia wyjedzie na dwutygodniowe zgrupowanie do Szczyrku. Po powrocie drużyna rozpocznie serię sparingów, m.in. z Atomem Treflem Sopot i Budowlanymi Łódź. Weźmie udział także w dwóch turniejach towarzyskich w Ostrowcu Świętokrzyskim i Bobolicach. - Na razie nie mamy w planach rozegrania sparingu w Legionowie, ale być może to się zmieni - kończy Studzienna.

Sezon Orlen Ligi rozpocznie się w październiku. Pierwszy mecz Legionovia zagra na wyjeździe z wicemistrzem Polski Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Więcej o: