Koszykówka. Polonia nie chce grać z Legią ze względu na kibiców

- Napisaliśmy do władz PZKosz z prośbą o przeniesienie nas do innej grupy. Powody są dwa: sytuacja kibicowska między klubami, która nie sprzyja absolutnie żadnym spotkaniom Legia - Polonia oraz aspekt ekonomiczny, czyli dalekie wyjazdy do drużyn spoza regionu, choć wielu rywali mamy bliżej - mówi wiceprezes MKS Polonia Janusz Kołakowski.
Rolki, siatkówka plażowa, rowery na Służewcu - dzieje się w Warszawie!

Polonia, która w minionym sezonie nie zdołała wywalczyć awansu z trzeciej ligi, na początku sierpnia wykupiła tzw. dziką kartę i została dołączona do grona drugoligowców. "Czarne Koszule" zostały włączone do grupy A, w której znalazła się także Legia, ale też cztery drużyny z Trójmiasta, a także m.in. z Inowrocławia, Piły i Nowej Soli.

Trener Polonii Andrzej Kierlewicz, jeszcze przed ogłoszeniem podziału na grupy mówił, że chciałby zagrać z Legią, bo wie, że legioniści poważnie zastanawiają się nad rozegraniem ewentualnego derbowego spotkania na Torwarze. - Z racji tego, że jesteśmy Polonią, usłyszymy od kibiców Legii co nieco na swój temat, ale prawda jest taka, że na takie mecze się czeka. Dwaj rywale z tego samego miasta, rywalizacja, pełne trybuny. Zapowiada się fajny mecz - mówił.

Ale to było przed burdą w Łomiankach, kiedy kibole Legii przerwali czwartoligowy debiut Polonii. - Sytuacja kibicowska między klubami nie sprzyja absolutnie żadnym spotkaniom Legia - Polonia - mówi teraz Kołakowski.

Druga kwestia podniesiona przez Polonię, to długość wyjazdów. Zdaniem Kołakowskiego naturalne miejsce dla "Czarnych Koszul" to grupa C, w której grają m.in. drużyny z Piaseczna, Skierniewic, Łowicza, Warki, Radomia czy Siedlec. - To z tymi drużynami chcielibyśmy grać, te wyjazdy byłyby po prostu tańsze - mówi wiceprezes MKS Polonia.

Warszawski klub pismo do PZKosz przesłał tydzień temu. Na co liczy? - Mamy nadzieję, że zostaniemy przesunięci do grupy C - mówi Kołakowski.

- Nie komentuję sprawy do czasu ustalenia odpowiedzi na pismo Polonii Warszawa. Klub powinien ją otrzymać w tym tygodniu - powiedział tylko dyrektor Wydziału Rozgrywek PZKosz Adam Romański.

Rozgrywki drugiej ligi ruszają 5 października - w pierwszej kolejce Polonia ma zagrać u siebie z GTK Gdynia, a Legia na wyjeździe z SKM Nowa Sól.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!