Sport.pl

Jolanta Studzienna: Przygotowania Legionovii przebiegają zgodnie z planem

- Wszystko jest na dobrej drodze. Oczywiście dziewczyny są zmęczone, ale dają radę i nie poddają się w żadnej sytuacji i oto chodzi. Od września będzie trochę inaczej, bo zaczniemy mecze kontrolne i ciężki okres zostawimy za sobą - mówi II trener Siódemki SK Bank Legionovii Jolanta Studzienna.
Rusz się! Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywnie tydzień w Warszawie

Siatkarki Legionovii od początku sierpnia przygotowują się do rozpoczynających się w październiku rozgrywek Orlen Ligi. Drużyna z Legionowa ostatnie dwa tygodnie spędziła na zgrupowaniu w Szczyrku.

- Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Skupialiśmy się głównie na przygotowaniu wytrzymałościowym i siłowym oraz przede wszystkim siatkarskim. Wszystko jest na dobrej drodze. Oczywiście dziewczyny są zmęczone, ale dają radę i nie poddają się w żadnej sytuacji i oto chodzi. Od września będzie trochę inaczej, bo zaczniemy mecze kontrolne i ciężki okres zostawimy za sobą - mówi w rozmowie z legionovia.pl Studzienna, która tymczasowo zastępuje Macieja Kosmola. Pierwszy trener Legionovii przebywa obecnie z żeńską kadrą, która przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw Europy. Kosmol jest asystentem Piotra Makowskiego.

- Współpracujemy całym sztabem. Codziennie mamy kontakt z Maćkiem i rozmawiamy na temat bieżących problemów. Przesyłamy trenerowi materiały mailem i dyskutujemy nad wszystkimi szczegółami. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i realizują cały program przygotowawczy z pełnym zaangażowaniem. Myślę, że każda zawodniczka zdaje sobie , że od tego przygotowania zależy, jak będzie czuła się w trakcie sezonu. Staramy się zachowywać jak profesjonaliści - kończy II trener Legionovii.

5 października Legionovia zagra pierwszy mecz sezonu Orlen Ligi. Na wyjedzie zmierzy się z wicemistrzem Polski Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Więcej o: