Legionovia z nowym szyldem. Celem play-off Orlen Ligi

Nowy sponsor tytularny, przebudowana drużyna z nowym trenerem, która powalczy o play-off Orlen Ligi - tak w sezonie 2013/14 będzie wyglądała Siódemka SK bank Legionovia.


- Poprzedni rok był bardzo ważny. Zebraliśmy wiele doświadczenia. Powstały nowe relacje biznesowe, tak potrzebne w budowie profesjonalnego klubu. Wiemy, jakie błędy popełniliśmy, i wiemy, czego nie robić, żeby było lepiej niż w poprzednim sezonie - powiedział wiceprezes klubu Marek Bąk podczas środowej prezentacji zespołu, która odbyła się w Arenie Legionowo.

W poprzednim sezonie Legionovia - jako beniaminek Orlen Ligi - dopiero po wygranych barażach z pierwszoligową Jedynką Aleksandrów Łódzki utrzymała się w ekstraklasie. Latem w Legionowie doszło do dużych zmian kadrowych. Kontrakty podpisało siedem nowych siatkarek, w tym reprezentantka Polski Berenika Tomsia i reprezentantka Francji Anna Rybaczewska. Nowym trenerem został Maciej Kosmol. Przez ostatnie trzy sezony 30-letni szkoleniowiec prowadził Budowlanych Łódź. Od kilku tygodniu jest asystentem trenera żeńskiej kadry, Piotra Makowskiego. Do sztabu szkoleniowego dołączyli Robert Strzałkowski oraz specjalista od przygotowania fizycznego Christian Verona, choć Włoch bywa w klubie raz w miesiącu.

Przygotowania do sezonu Legionovia rozpoczęła na początku sierpnia. Bez Kosmola, który przebywa z reprezentacją na mistrzostwach Europy i wróci do klubu 15 września. Na razie zastępuje go asystentka Jolanta Studzienna. W turnieju odbywającym się w Niemczech i Szwajcarii bierze udział także Rybaczewska. - Ania po kilku latach wraca do polskiej ekstraklasy. Wcześniej grała w Muszynie. Orlen Liga jest ceniona na arenie międzynarodowej. Po otrzymaniu oferty z Legionowa córka ani chwili nie wahała się przed podjęciem pozytywnej decyzji - powiedział Mirosław Rybaczewski.

Legionovię nadal będzie wspierała firma kurierska Siódemka S.A. Dodatkowo klub nawiązał współpracę z nowym sponsorem SK bank, który dołączy do nazwy zespołu.

Pierwszy mecz sezonu 2013/14 Orlen Ligi Legionovia zagra 5 października na wyjeździe z wicemistrzem Polski Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Kadra Siódemki SK bank Legionovii w sezonie 2013/14:

Przyjmujące: Tamara Rakić (Serbia), Anna Rybaczewska (Francja/Polska), Anna Sołodkowicz, Aleksandra Wójcik

Środkowe: Lauren Barfield (USA), Katarzyna Jóźwicka, Karolina Szymańska

Rozgrywające: Olga Raonić (Serbia), Kinga Bąk

Atakujące: Berenika Tomsia, Marta Łukaszewska

Libero: Magdalena Saad

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!