Sport.pl

Adam Nawałka o powołaniu Rafała Leszczyńskiego: Chcemy, żeby poznał, jakie warunki panują w reprezentacji

- Jest to bardzo ciekawy zawodnik, z ogromnym potencjałem i perspektywami. Chcemy, żeby poznał, jakie warunki panują w reprezentacji, żeby czerpał z tego naukę, żeby się z tym oswoił - mówi o 21-letnim bramkarzu Dolcanu Ząbki Rafale Leszczyńskim selekcjoner Adam Nawałka cytowany przez Pzpn.pl.


Nawałka, który we wtorek wieczorem powołał na towarzyskie mecze ze Słowacją i Irlandią zawodników z ligi polskiej, przyznał, że Leszczyński ma przede wszystkim oswoić się z kadrą. Ale zaznaczył: - Rafał już teraz wykazuje bardzo wysokie umiejętności i potencjał, który absolutnie predestynuje go do gry w ekstraklasie. 

- Monitorujemy nie tylko zawodników z ekstraklasy, ale także z pierwszej ligi z racji tego, że chcemy mieć przegląd wszystkiego, co dzieje się w polskiej piłce. Jest to bardzo ciekawy zawodnik, z ogromnym potencjałem i perspektywami - powiedział o Leszczyńskim Nawałka.

- Czasem ktoś dostaje taką szansę i musi pokazać, że potrafi ją wykorzystać. Powtarzam jednak raz jeszcze, że on już teraz prezentuje wysoki poziom i jest naprawdę bardzo dobrym bramkarzem - dodał selekcjoner.

Leszczyński, wychowanek Olimpii Warszawa, który podstawowym bramkarzem Dolcanu jest od sezonu 2011/12, będzie czwartym bramkarzem kadry za Wojciechem Szczęsnym (Arsenal), swoim idolem Arturem Borucem (Southampton) i Przemysławem Tytoniem (PSV). - Zdaję sobie sprawę z tego, jaka jest konkurencja i że raczej nie zagram dwóch spotkań po 90 minut. Ale to nie o to chodzi. I tak jestem przeszczęśliwy - mówi Leszczyński.Czy Rafał Leszczyński zagra kiedyś w reprezentacji Polski?
Więcej o:
Komentarze (3)
Adam Nawałka o powołaniu Rafała Leszczyńskiego: Chcemy, żeby poznał, jakie warunki panują w reprezentacji
Zaloguj się
 • alp61

  0

  Z naszą reprezentacją jest naprawdę dobrze. Trener ma komfort. Nie powołuje zawodników z pola, którzy aktualnie wykazują się wysoką forma w ligach zagranicznych, znacznie silniejszych niż ekstraklasa, bo takich ma w kadrze nadmiar.
  Może więc sobie pozwolić na powołania zawodników, których celem jest "zapoznanie się, z warunkami jakie panują w reprezentacji, czerpanie z tego nauki, oswojenie się".
  Wysyła też jasny sygnał zawodnikom reprezentacji - oni oczywiście analizują powołania, chociaż ich nie komentują z oczywistych względów. Najgorzej jest na pozycji bramkarza, dlatego powołano ich aż czterech. W polu jest ok!, więc dwóch kandydatów na jedną pozycję to aż nadto.
  I jak w świetle tych powołań wyglądają wieczni malkontenci - dziennikarze, komentatorzy/eksperci, kibice? Panowie zrozumcie wreszcie! Z polską piłką jest naprawdę świetnie. Jedyną troską nowego trenera jest odległa przyszłość. Co stanie się z reprezentacją, gdy obecni piłkarze zakończą kariery? Na tym się musimy koncentrować!

 • ralf-831

  Oceniono 2 razy 0

  dajcie polaczki chłopowi spokój, będziemy oceniać za dwa lata, i o to Polska właśnie :(

 • chochelin

  Oceniono 3 razy -1

  Panie trenerze Nawalka , trenuje pan Reprezentacje narodowa a nie jakiš prywatny podworkowy klub ! Leszczyński jak jest taki dobry , dlaczego nie gra v lepszym klubie ? Po drugie wszyscy wiedza , oprócz pana , že z bramkarzami w reprezentacji problemu nie ma ! Co Obraniak , Bonieik nie pozwolil ? Powolania , godne amatora a nie trenera reprezentacji , tragedia i wyšmiech !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX