Byli działacze Polonii chcą przenieść Termalicę do stolicy. Grałaby jako KP Warszawianka

PRZEGLĄD PRASY. To nie IV-ligowa Polonia chciała przejąć miejsce grającej trzy szczeble wyżej Termaliki Bruk-Bet Niecieczy. O pierwszoligową licencję wystąpili byli działacze "Czarnych Koszul" - na zapleczu ekstraklasy chcieliby stworzyć drużynę grającą na Stadionie Narodowym i występującą pod nazwą KP Warszawianka - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".


Informacja o tym, że właściciele klubu z Niecieczy chcą przenieść drużynę do Warszawy, by grać jako Polonia, okazała się nie do końca prawdziwa - owszem, taka propozycja pojawiła się, ale nie ze strony działaczy pierwszoligowego klubu - tylko z Warszawy.

Kolejnym zaskoczeniem jest fakt, że nie chodzi tu o MKS Polonię, która odradza się na boiskach czwartej ligi. We wtorek bowiem jej dyrektor sportowy Paweł Olczak wyraźnie zaprzeczył, jakoby klub miał w planach kupno awansu. Podopieczni Piotra Dziewickiego chcą wygrać promocję do wyższej ligi nie przy zielonym stoliku, a na boisku.

Kto więc taki chce przenieść drużynę z Niecieczy do stolicy? Okazuje się, że pierwszoligową licencją Termaliki zainteresowani są byli działacze "Czarnych Koszul" - informuje "Przegląd Sportowy".

Do siedziby drużyny z Niecieczy wpłynęło pismo podpisane przez Jacka Kamińskiego - w przeszłości zaangażowanego w klub z Konwiktorskiej. Treść jest zaskakująca - właścicielom Termaliki proponuje się, by przenieśli swoją drużynę na Stadion Narodowy i żeby nazywała się ona KP Warszawianka. Autorzy listu przypominają w nim, że Warszawianka i Polonia miały kiedyś wspólną przeszłość i na tej podstawie osoby niezadowolone z działań czwartoligowej MKS Polonii chcą powołać do życia nowy klub piłkarski.

Na razie tematu jednak nie ma - pierwszoligowa Termalica zarzeka się, że "Słoniki" zostają w Niecieczy.

Nieciecza w stolicy? Dyskutuj na Facebooku Warszawa.sport.pl