Legia przegrała w Kaliszu. W środę mecz o finał na Bemowie

Koszykarze Legii nie dali rady w drugim meczu pokonać MKS-u Kalisz i awansować do finału play-off II ligi. ?Zieloni Kanonierzy? przegrali 83:88. W środę zagrają decydujący mecz w hali na Bemowie.

W sezonie zasadniczym warszawski zespół wygrał 19 meczów, przegrał ledwie trzy. W play-off pierwszą porażkę odniósł dopiero w sobotę. Tydzień wcześniej legioniści wygrali z MKS-em po zaciętym meczu 64:54, ale w Kaliszu było dużo trudniej.

Po pierwszej kwarcie podopieczni Piotra Bakuna przegrywali dwoma punktami. Na prowadzenie udało im się wyjść dopiero pod koniec drugiej kwarty, kiedy po szybkim ataku za trzy trafił Arkadiusz Kobus. Na przerwę legioniści schodzili, prowadząc 37:39.

Kluczowa w tym spotkaniu okazała się jednak końcówka czwartej kwarty. Na 50 sekund przed końcem warszawianie po celnej trójce Andrzeja Paszkiewicza tracili do Kalisza dwa punkty, ale to był ostatni kosz, którzy rzucili w tym meczu. W ostatnich sekundach gospodarze wykorzystali trzy z czterech rzutów wolnych i ostatecznie pokonali Legię pięcioma punktami.

Stan rywalizacji z Kaliszem wynosi 1-1. Rywalizacja w półfinale toczy się do dwóch zwycięstw. W środę decydujący mecz w hali na Bemowie. Początek spotkania o godz. 19.

MKS Kalisz - Legia Warszawa 88:83 (20:18, 17:21, 29L27, 22:17)