Dolcan wygrał z Sandecją. Kluczowa druga połowa

W 24. kolejce I ligi Dolcan Ząbki wygrał na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 2:0. Oba gole w tym spotkaniu padły w drugiej połowie, która była zdecydowanie lepsza niż pierwsza. Bramki dla gospodarzy zdobyli Grzegorz Piesio oraz Bartosz Wiśniewski.

Ząbkowianie przystąpili do spotkania z Sandecją wzmocnieni Mateuszem Długołęckim, Dariuszem Zjawińskim oraz Bartoszem Wiśniewskim. Cała trojka nie mogła w poprzedniej kolejce z powodu kartek zagrać w Świnoujściu, gdzie Dolcan uległ Flocie 1:2.

O pierwszej połowie można powiedzieć tyle, że się odbyła. Wszystko, co ciekawe i najważniejsze, działo się w tym meczu po przerwie - relacjonuje przebieg spotkania z Sandecją portal dolcanząbki.com.

Strzelanie dla Dolcanu rozpoczął w 69. minucie Grzegorz Piesio, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego silnym strzałem z woleja pokonał Marcina Cabaja. Sześć minut później po groźnym kontrataku Dolcanu wynik meczu ustalił Bartosz Wiśniewski. Pod koniec spotkania jeszcze jedną bramkę dla ekipy Roberta Podolińskiego mógł zdobyć Łukasz Sierpina, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.

Dolcan po 24 kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Do miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy traci siedem punktów. W czwartek ząbkowianie pojadą do Brzeska, gdzie zagrają z ostatnim w tabeli Okocimskim.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!