Softballowy sezon zakończony. Warszawskie Diamenty zabłysły najjaśniej

Warszawska drużyna softballowa kobiet Warsaw Diamonds zdobyła w tym sezonie mistrzostwo w Polskiej Lidze Softballu Kobiet oraz pierwsze miejsce w Pucharze Polski. Zdobyte tytuły dają zawodniczkom możliwość reprezentowania Polski w oficjalnych europejskich zawodach: Pucharze Mistrzów Lig oraz Pucharze Zdobywców Pucharów.


- Nasza drużyna składa się z doświadczonych softballistek oraz nowych zawodniczek. Jednym z sukcesów Warsaw Diamonds jest to, że mimo licznego składu, nieustannie rekrutujemy nowe zawodniczki, które wnoszą swoje indywidualne wartości do drużyny - mówi zawodniczka Warsaw Diamonds, a zarazem rzeczniczka prasowa zespołu Kamila Wincenciak.

Puchar Polski w softballu kobiet, który odbył się w weekend 4-5 października w Skarbimierzu, zgromadził zawodniczki z całej Polski. Warszawska drużyna okazała się nie do pokonania, wygrywając po kolei mecze grupowe z UKS Delfiny Skarbimierz (9:3) i KS Hrabiny Wrocław (11:4), a następnie pokonując TSB Demony Miejska Górka (11:2) oraz powtórnie Delfiny (9:2) w meczu finałowym.

To nie jedyny sukces Warsaw Diamonds w tym sezonie. Zawodniczki świętują również mistrzostwo w Polskiej Lidze Softballu Kobiet, które zdobyły nie przegrywając żadnego spośród 18 rozegranych meczów.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy w ciągu ostatnich 10 lat ligę softballową wygrała drużyna reprezentująca inne miasto niż Brzeg. Podczas ligowych meczów Warsaw Diamonds jako jedyna drużyna odbiła pięć "homerunów" - cztery w wykonaniu Tori Sovak i jeden Sylwii Wójcik. W sumie Diamenty zdobyły 222 punkty, oddając drużynom przeciwnym jedynie 42.

- Gdy w 2009 roku założyliśmy klub, mistrzostwo było naszym głównym, choć wówczas dalekosiężnym celem - powiedział trener Diamonds Christopher Sweeney. - Zdobycie tego tytułu w tym roku okupione jest kilkuletnią bardzo ciężką pracą wielu osób. Zgadzam się z twierdzeniem Jima Collina, że bez wielkich ludzi nie można zrealizować wielkich wizji. Mamy szczęście posiadać w naszych szeregach oddanych trenerów i zawodniczki. Zwycięstwo bardzo nas cieszy, ale wierzymy, że jesteśmy na początku naszych możliwości. W przyszłym roku będziemy starać się godnie reprezentować nasz kraj podczas Pucharu Europy oraz obronić mistrzostwo podczas sezonu ligowego w Polsce - dodał.

Klub 4 Team Softball & Baseball powstał w 2009 roku i obecnie zrzesza drużynę softballową Warsaw Diamonds oraz baseballową Feniksy Warszawa. "Diamenty" rokrocznie doskonalą swoje umiejętności w rozgrywkach ligowych, a niektóre zawodniczki również reprezentują Polskę w kadrze narodowej. W ciągu ostatnich kilku lat do drużyny dołączyli nowi trenerzy oraz klub zaczął korzystać z wiedzy i doświadczenia zawodniczek z innych krajów. Działając na rzecz rozwoju softballu w Polsce klub 4TS&B kilkakrotnie organizował szkolenia prowadzone przez zagranicznych trenerów i zawodniczki, w których bezpłatnie mogły wziąć udział softballistki ze wszystkich drużyn w kraju.

Drużyna Warsaw Diamonds po raz pierwszy w swojej historii ma szansę reprezentować Polskę w rozgrywkach europejskich. Ponieważ obydwa Puchary będą miały miejsce w tym samym czasie, w dniach 17-22 sierpnia 2015 roku, drużyna będzie mogła wybrać tylko jeden z nich. - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, w którym Pucharze weźmiemy udział. Z uwagi na koszty, jakie towarzyszą wyjazdowi, na chwilę obecną zamierzamy skupić się na poszukiwaniu sponsorów, którzy będą chcieli wesprzeć nasz klub podczas tej międzynarodowej imprezy - mówi Małgorzata Banaszyńska, menedżer drużyny.