Arkadiusz Gardzielewski wygrał Półmaraton Warszawski

Gardzielewski przybiegł na metę 7. Półmaratonu Warszawskiego z czasem 1:03:30. Jest pierwszym Polakiem, który wygrał tę imprezę. Poprzednie sześć edycji wygrywali Kenijczycy.
Polak był najlepszy w gronie ponad 7,1 tys. startujących. To rekord frekwencji w dotychczasowych edycjach. Całe podium zajęli reprezentanci Polski. Na drugim miejscu na metę przybiegł Yared Shegumo (1:04:15), a na trzecim Mariusz Giżyński (1:04:19).

Wśród kobiet najszybciej na metę przybiegła Volha Mazurenok z Białorusi z czasem 1:14:25. Bieg kobiet był jednocześnie mistrzostwami Polski na tym dystansie. Mistrzynią Polski okazała się Aleksandra Jawor, która przybiegła za Białorusinką i pokonała trasę w czasie 1:14:36. Za nią uplasowały się na podium: Agnieszka Gortel-Maciuk z czasem 1:15:11 i Izabela Trzaskalska (1:16:18).

W co się gra i gdzie się biega w Warszawie. Zobacz nasz kalendarz imprez »