Dzieje się w weekend: Wielka kumulacja imprez sportowych

Pierwszy weekend w Warszawie po świętach zapowiada się imponująco pod względem liczby wydarzeń sportowych i imprez rekreacyjnych. Prognozy pogody też są w miarę sprzyjające, więc jest szansa na sporą frekwencję. Zaplanuj z nami sportową sobotę i niedzielę!
Rozkład jazdy najróżniejszych wycieczek (pieszych i rowerowych), a także turniejów golfowych czy maratonów jogi, znajdziecie w Kalendarzu Imprez Sportowych. My przedstawiamy subiektywny wybór propozycji na weekend.

Turniej futbolu irlandzkiego

Rozpoczynamy w sobotę o godz. 10. Na terenie Akademii Wychowania Fizycznego (ul. Marymoncka 34) rozpocznie się pierwszy w historii Polski turniej w odmianie futbolu zwanego irlandzkim lub gaelickim. Zawody organizują mieszkający w stolicy Irlandczycy, a na ich zaproszenie do Warszawy przyjadą zawodnicy z Pragi, Wiednia, Bratysławy i Monachium. Turniej potrwa do godziny 18, a wstęp jest darmowy.

Mecz futbolu amerykańskiego

O godz. 16 swój trzeci mecz w ekstraklasie futbolu amerykańskiego rozegrają Warsaw Eagles. Niepokonane w tym sezonie warszawskie Orły podejmują Dom-Bud Kraków Tigers. Mecz odbędzie się na Bemowie, na boisku przy ul. Obrońców Tobruku 11. Bilety dostępne są na miejscu przed meczem w cenie 10-15 zł.

Legia gra na wyjeździe, mecz w pubie

Legia zagra w ten weekend na wyjeździe z Widzewem (początek spotkania o godz. 18), ale wszyscy fani zespołu z Łazienkowskiej, którzy nie wybiorą się do Łodzi, mogą obejrzeć mecz w pubach sportowych w Warszawie. Przedstawiamy kilka lokali, gdzie są pokazywane mecze piłkarskie:

- Champions Bar, hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, champions.pl

- Confashion Sport Bar, ul. Moliera 2, confashion-sport.pl

- Green Pub, ul. Ratuszowa 2

- Łazienkowska 3, lazienkowska3.com

- Piwiarnia Warki, al. Solidarności 117, piwiarniawarszawa.com

- Sketch, ul. Foksal 19, sketch.pl

- Przejście, Plac na Rozdrożu (przejście podziemne pod al. Szucha), pub-przejscie.pl

Ostatni mecz AZS Politechniki

Kibice koszykówki, choć w Warszawie i okolicach tej na najwyższym poziomie nie uświadczą, też mają w czym wybierać, bo w weekend na Mazowszu odbędzie się aż pięć spotkań. Kończąca sezon w Tauron Basket Lidze AZS Politechnika zagra w sobotę o godz. 19 w Arenie Legionowo z Siarką Jezioro Tarnobrzeg - atrakcja meczu to występ w zespole gości 19-letniego Przemysława Karnowskiego. Mierzący 213 cm wzrostu środkowy, kolega z reprezentacji młodzieżowej znanego warszawiakom Mateusza Ponitki, jest typowany do występów w NBA za kilka lat.

Na niższym poziomie, w I lidze, rozpoczyna się play-off, w którym grają SKK Siedlce oraz Znicz Basket Pruszków. Pierwsi rywalizują z MKS Dąbrowa Górnicza, a drudzy - ze Spójnią Stargard. I SKK, i Znicz rozegrają po dwa mecze w sobotę i w niedzielę, a play-off - niezależnie od poziomu - to wielkie emocje.

Sportowe cuda i cudeńka nad Wisłą

W niedzielę uderzamy nad Wisłę: w miejscu, gdzie zwykle w sezonie urzęduje "Cud nad Wisłą" (naprzeciwko BUW-u) odbędzie się piknik "Czekając na Cud". Na imprezie oprócz pokazu filmu "Wszystko płynie" i stoisk z przeróżnymi wyrobami, będzie też strefa sportów miejskich: będzie można spróbować swoich sił w jeździe na longboardzie, wziąć udział w warsztatach frisbee, dog frisbee i yoyo oraz amatorskim turnieju w disc golfa. Piknik rozpocznie się o godz. 12.

Otwarcie sezonu wyścigów konnych

Na zakończenie weekendowych atrakcji przenosimy się na tor wyścigów konnych na Służewcu, gdzie w niedzielę o godz. 14.30 rozpocznie się sezon wyścigowy. W programie dziewięć gonitw i atrakcje dla dzieciaków, a jeśli nie chcecie płacić za wstęp, to poszukajcie na profilu Toru Służewiec na Facebooku darmowych zaproszeń do wydrukowania.

Relacji i zdjęć z tych imprez szukajcie przez weekend na Warszawa.sport.pl.

W naszym KALENDARZU naliczyliśmy 25 imprez sportowych i okołosportowych w Warszawie i okolicach, które odbywają się w weekend. Na pewno jest ich więcej, jeśli o nich wiecie, dajcie nam znać na adres wawasport@agora.pl.

Na którą imprezę sportową wybierzesz się w weekend?