Sport.pl

Tomaszewski Cup 2012. Zwycięzcami Michał Dembek i Dalma Galfi

informacja prasowa
09.09.2012 , aktualizacja: 09.09.2012 16:48
A A A
Bohdan Tomaszewski podczas BNP Pribas Tomaszewski Cup

Bohdan Tomaszewski podczas BNP Pribas Tomaszewski Cup (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Zwycięzcami międzynarodowego turnieju do lat 16 BNP Paribas Tomaszewski Cup 2012 (Tennis Europe, kategoria I, 2-8 wrze¶nia, korty Legii Warszawa) zostali Michał Dembek (Polska) i Dalma Galfi (Węgry). Aleksandra Buczyńska w parze z Rumunk± Ioan± Dian± Pietroiu zwyciężyła w finale debla.
Oprócz gratulacji i pucharów zwycięzcy odebrali liczne upominki - w tym sprzęt elektroniczny (smartfony i tablety), odżywki, koszulki, bidony i szereg innych - aż trudno było im zej¶ć z kortu po dekoracji! Specjaln± nagrodę dla najlepszego Polaka w turnieju, czyli zwycięzcy Michała Dembka, ufundował Wojciech Fibak: to wyjazd na wielkoszlemowy Roland Garros 2013, zreszt± turniej również sponsorowany przez BNP Paribas. "Na razie pojadę jako kibic, a póĽniej - kto wie" ¶mieje się Dembek. Trzymamy kciuki, żeby kiedy¶ zawojował także paryskie korty, nie tylko trybuny.

Finał kadetów był zacięty tylko w pierwszym secie. Dembek (Mera Warszawa) szedł bark w bark z Karolem Dusiem (PKTZ "Winner" Piotrków Trybunalski): prowadzenie obejmował raz jeden, raz drugi. Gdy tego seta ostatecznie rozstrzygn±ł na swoj± korzy¶ć Dembek 7:5, dzięki lepszej odporno¶ci psychicznej, drugi był już tylko formalno¶ci± - 6:0. Mistrz pochodzi z Włocławka, dwa lata trenował w Ostrawie, nawet ma trenerkę Czeszkę, ale ostatecznie zdecydował się zamieszkać i trenować w Warszawie. Grał już w BNP Paribas Tomaszewski Cup w minionych latach, ale bez powodzenia. Teraz wyrósł i zmężniał - efekty widać jak na dłoni. Turnieje kadetów wygrywa regularnie, w listopadzie zagra w Masters tej kategorii wiekowej, choć ma dopiero 15 lat.

W finale kadetek grały Dalma Galfi (Węgry, 1) i Ioana Diana Pietroiu (Rumunia, 5). Pierwsza ubrana na biało, druga na czarno, ale to nie był mecz przeciwieństw, bo obie dziewczęta graj± podobny tenis. Przebieg finału był diametralnie inny niż chłopców, Galfi z łatwo¶ci± wygrała pierwszego seta, za to drugi przyszedł jej z dużo większym trudem. Po meczu była bardzo zadowolona. Martwiła się tylko jak zapakuje wszystkie nagrody do bagażu, zwłaszcza, że do Budapesztu wracała tanimi liniami. "Jako¶ to będzie" ¶miała się. Pietroiu na pocieszenie zostało zwycięstwo w deblu i nagroda specjalna - sukienka Karoliny WoĽniackiej z igrzysk olimpijskich w Londynie.

Przypominamy, że BNP Paribas Tomaszewski Cup to międzynarodowa impreza z cyklu Tennis Europe kategorii I , w której uczestnicz± najlepsi gracze polscy i zagraniczni do lat 16 . Organizowany był już po raz 45. niezmiennie pod patronatem legendy polskiego dziennikarstwa redaktora Bohdana Tomaszewskiego i ze wsparciem naszego wspaniałego mecenasa banku BNP Paribas . Z dum± dodajmy też, że honorowy patronat nad turniejem obj±ł Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Wyniki finałów

Singiel kadetów: Michał Dembek (Polska, 3) - Karol Du¶ (Polska) 7:5, 6:0

Singiel kadetek: Dalma Galfi (Węgry, 1) - Ioana Diana Pietroiu (Rumunia, 5) 6:1, 7:5

Debel kadetów: Oleksy Kolisnyk, Aleksandr Małyszew (Ukraina, 1) - Piotr Matuszewski, Kacper Żuk (Polska) 6:1 6:2

Debel kadetek: Aleksandra Buczyńska (Polska), Ioana Diana Pietroiu (Rumunia) - Wiktoria Nosek, Alicja Sierzputowska (Polska) 6:3, 6:1

Więcej: www.bnpparibastomaszewskicup.pl oraz www.facebook.com/bnpparibastomaszewskicup.

Na kortach Legii » trochę mniejszy Szlem


Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane