Mariusz Giżyński zwycięzcą 24. Biegu Niepodległości

Mariusz Giżyński z czasem 29:52 wygrał 24. edycję Biegu Niepodległości. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba 8,5 tysiąca biegaczy.
W niedzielnym Biegu Niepodległości biegacze ubrani w białe i czerwone koszulki tradycyjnie utworzyli na starcie żywą flagę długą na kilka kilometrów. Wystartowali również zgodnie ze zwyczajem dokładnie o godz. 11.11. Przed biegaczami w zabytkowym samochodzie jechał aktor przebrany za Józefa Piłsudskiego.

Trasa tegorocznej, 24. edycji Biegu Niepodległości prowadziła al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości, gdzie na wysokości ulicy Rakowieckiej był półmetek, i z powrotem, drugą stroną ulicy, do mety na wysokości ul. Stawki.

Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał były mistrz Polski w półmaratonie Mariusz Giżyński z czasem 29:52. Drugi był Jakub Nowak (30:14), a trzeci były mistrz Polski w maratonie Radosław Dudycz (30:31).

Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Mierzejewska-Ciołek, która pokonała dystans 10 km w czasie 34:36. Katarzyna Durak (35:23) była druga, a Karolina Pilarska (36:54) trzecia.

Oprócz biegaczy startowali również wózkarze i rolkarze. W kategorii wózków wygrali Bogdan Król i Monika Pudlis, a w kategorii rolek Bartosz Chojnacki i Aleksandra Goss.

W tegorocznej imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczestników - 8,5 tysiąca.