Ruszyły zapisy na 8. Półmaraton Warszawski

Od środy można zapisywać się na ósmą edycją Półmaratonu Warszawskiego. Bieg odbędzie się 24 marca 2013 roku, a organizatorzy przygotowali 9 tys. pakietów startowych.
W środę 14 listopada rozpoczęły się zapisy przez internet na 8. Półmaraton Warszawski, który odbędzie się 24 marca 2013 roku. Pierwszy Półmaraton Warszawski wystartował w 2006 roku. Kolejne lata stały się początkiem imponującego procesu bicia rekordów i zainteresowania ze strony uczestników z całego świata. Z roku na rok liczba osób stających na linii startowej dystansu 21,0975 km rośnie w szybkim tempie. Tegoroczna edycja półmaratonu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wystartowało 7191 uczestników, czyli o niemal dwa razy więcej niż rok wcześniej.

To bezkonkurencyjnie największa impreza tego typu w Polsce. Cel, który Fundacja "Maraton Warszawski" postawiła przed 8. Półmaratonem jest równie imponujący: dołączyć, do pierwszej dziesiątki europejskich półmaratonów. Organizatorzy przygotowali tym razem aż 9 tys. pakietów startowych.

Półmaraton wystartuje na moście Poniatowskiego, następnie jego trasa poprowadzi al. 3 Maja, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Bonifraterską, Konwiktorską w okolice mostu Gdańskiego. Stamtąd biegacze będą mieli do pokonania kilka kilometrów Wisłostrady, skręcą w Gagarina i Belwederską, a dalej Alejami Ujazdowskimi wrócą do ronda de Gaullle'a i mostu Poniatowskiego. Finał 8. Półmaratonu Warszawskiego odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego, czyli zaledwie kilka kroków od miejsca, gdzie swój bieg zakończyli uczestnicy tegorocznego Maratonu Warszawskiego. Dzięki temu uczestnicy biegu poczują przedsmak niepowtarzalnych emocji, które towarzyszyć będą wszystkim, którzy jesienią spróbują swoich sił w 35. Maratonie Warszawskim.

Opłata startowa za udział w biegu wynosi do 28 lutego 80 zł. Po tym terminie trzeba będzie zapłacić 120 zł, a po 19 marca - 160 zł. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej biegu: polmaratonwarszawski.pl.

Jak oceniasz trasę 8. Półmaratonu Warszawskiego?