6 tys. osób w dwa tygodnie. Rekordowe zapisy do półmaratonu

Biegowy szał w Warszawie trwa. W ciągu dwóch tygodni do wiosennego Półmaratonu Warszawskiego zapisało się aż 6 tys. osób. - To absolutny rekord zapisów, nigdy się z czymś takim nie spotkaliśmy - opowiada Magdalena Skrocka z fundacji ?Maraton Warszawski?.
Zapisy do największego w Polsce półmaratonu rozpoczęły się 14 listopada. Chęć udziału w ósmej edycji biegu zgłosiło już 6 tys. osób - poinformował organizator imprezy, fundacja "Maraton Warszawski".

- To absolutny rekord zapisów, nigdy się z czymś takim nie spotkaliśmy. W ubiegłym roku pułap 6 tys. osób osiągnęliśmy w lutym, na miesiąc przed startem. Teraz taka liczba osób zapisała się po dwóch tygodniach - mówi Magdalena Skrocka z fundacji.

Rekordowa jest też liczba przygotowanych przez organizatorów pakietów startowych. 24 marca przyszłego roku na trasę półmaratonu ma szansę wybiec aż 9 tys. biegaczy. W tym roku bieg ukończyło ponad 7 tys. osób. Większym biegiem masowym w stolicy jest tylko Biegnij Warszawo, w którym w tegorocznej edycji wystartowało ponad 10 tys. osób.

Zapisy do 8. Półmaratonu Warszawskiego prowadzone są na stronie polmaratonwarszawski.pl.