PZPN zgłosił Warszawę jako miejsce rozegrania finału Ligi Europejskiej

PZPN wystąpił z wnioskiem do UEFA o przyznanie Polsce organizacji finału Ligi Europejskiej w 2015 roku. Związek chciałby, by decydujące spotkanie drugiego najważniejszego pucharu w Europie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Warszawa.sport.pl na Twitterze - śledź, będziesz na bieżąco

Informację o planach PZPN jako pierwszy podał serwis Weszło.com. - Tak, to prawda. Potwierdzam, że złożyliśmy wniosek o organizację - powiedział Warszawa.sport.pl rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Dwa najbliższe finały Ligi Europejskiej odbędą się w Amsterdamie, a następnie w Turynie. Polska nigdy nie organizowała finału jakiegokolwiek europejskiego pucharu w piłce nożnej. Według Weszło.com decyzja być może zapadnie jeszcze w styczniu - przed wizytą szefa UEFA Michela Platiniego, który do Polski przyjedzie w połowie lutego.

- UEFA nie wyznaczyła żadnego deadline'u na podjęcie decyzji. Na najbliższym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego, które odbędzie się 25 stycznia, nie ma takiego punktu obrad - mówi Kwiatkowski.

Stadion Narodowy może pomieścić 58 tys. kibiców - to wystarczająca pojemność, by zorganizować finał Ligi Europy. Dotychczas na tym obiekcie odbyło się osiem spotkań piłkarskich - sparing Legii z Sevillą, pięć spotkań Euro (Polska - Grecja, Polska - Rosja, Grecja - Rosja, Czechy - Portugalia i Włochy - Niemcy), towarzyskie spotkanie Polski z RPA oraz mecz eliminacji MŚ Polska - Anglia.

7 stycznia PZPN oraz operator stadionu, spółka PL2012+, zawarły umowę dotyczącą wynajmu obiektu na pozostałe spotkania reprezentacji w eliminacjach MŚ.Czy UEFA przyzna Polsce organizację finału LE w 2015 roku?