Derby Warszawy, Bieg Na Szczyt, półmaraton. Wybieramy sportowe wydarzenie marca

Po świętach czas na sportowe podsumowanie minionego miesiąca. Co było najważniejszym wydarzeniem marca w stolicy? Wybraliśmy tym razem osiem nominacji.
Głosujcie na naszym fanpage'u na Facebooku do piątku 5 kwietnia do godz. 12.

Zwycięstwo Polonii nad Lechem

Marzec rozpoczął się świetnie dla Polonii, chociaż nie w Warszawie, lecz w Poznaniu. Faworyzowani lechici nie potrafili wbić polonistom gola, a ta sztuka na samym początku meczu udała się Łukaszowi Piątkowi. "Czarne Koszule" wygrały 1 marca z Lechem 1:0 i było to jedno z najważniejszych zwycięstw tego sezonu dla Polonii.

Bieg Na Szczyt

Warszawski Bieg Na Szczyt to jeden z 19 najbardziej prestiżowych biegów po schodach na świecie. W sobotę 9 marca prawie 500 osób wbiegło na 37 piętro wieżowca Rondo 1, w tym jeden dziennikarz Warszawa.sport.pl i kilkunastu strażaków w pełnym rynsztunku. Złoty medal pozostał w Polsce - zawody wygrał Bartosz Świątkowski o włos przed Piotrem Łobodzińskim.

Cavaliada na Torwarze

Doroczne święto jeździectwa przyciągnęło ponownie tłumy widzów na trybuny Torwaru. Oprócz zawodów z udziałem światowej czołówki w programie czterodniowej Cavaliady znalazły się widowiskowe konkursy i pokazy jazdy konnej.

Finały ligi ultimate frisbee

Ten sezon halowy warszawskiej ligi ultimate był wyjątkowy. Po raz pierwszy rozgrywki odbywały się w trzech dywizjach: oprócz mieszanej, dodatkowo drużyny wystawiły zespoły w kategoriach żeńskiej i męskiej. A w niedzielę 17 marca podczas emocjonujących finałów Arena Ursynów o mało co sama nie stała się latającym dyskiem i nie odleciała w kosmos. W finale najważniejszej dywizji - mixed - tytuł obroniła drużyna Grandmaster Flash.

Mistrzostwa Polski w badmintonie

Swoje święto w Arenie Ursynów mieli też fani badmintona. Polish Open, największa tego typu impreza w kraju przyciągnęła nie tylko czołówkę polskich zawodników, ale też mocnych badmintonistów z zagranicy. Polacy zdobyli złoto w dwóch finałach: debla mężczyzn i miksta.

Półmaraton Warszawski

Tegoroczny półmaraton pobił absolutny rekord frekwencji w biegach masowych w Polsce. Bieg ukończyło ponad 10 tys. zawodników, a zwycięzcą został Kenijczyk Martin Muia Mukule z czasem 1:02.49.

Awans futsalowców AZS UW do fazy play off I ligi

Zawodnicy akademickiej drużyny futsalu Uniwersytetu Warszawskiego mieli udaną końcówkę sezonu i awansowali do fazy play off I ligi. W ostatnim meczu sezonu zasadniczego przegrali co prawda z Euromasterem Głogów, ale i tak zajęli czwarte miejsce w lidze. W pierwszym meczu półfinałowym na własnej hali AZS UW przegrał z GAF Gliwice po bardzo zaciętym pojedynku i sprawa awansu do futsalowej ekstraklasy jest jeszcze otwarta. Kolejne mecze 6 i ewentualnie 7 kwietnia w Gliwicach.

Derby Warszawy

Legia od dawna nie mogła wygrać w prestiżowym meczu o prymat w stolicy. W Wielką Sobotę pokonała Polonię przy Konwiktorskiej 2:1. Bramki dla Legii zdobyli Danijel Ljuboja i Dominik Furman, a dla gospodarzy Łukasz Piątek. To kolejny ważny krok legionistów w drodze do mistrzostwa Polski.