Rusz się. Zobacz, na czym polega lacrosse

Podczas Warszawskiego Dnia Lacrosse drużyna Grom Warszawa pokonała po raz pierwszy w historii Poznań Hussars 9:6

Podczas Warszawskiego Dnia Lacrosse drużyna Grom Warszawa pokonała po raz pierwszy w historii Poznań Hussars 9:6 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Sport wymyślony przez Indian, nazywany czasami ?młodszym bratem wojny? nie jest jeszcze zbyt popularny w Polsce. Ale Warszawa ma mocną drużynę, która właśnie walczy o awans do finału ligi. Przyjdź w sobotę na boisko na Bemowie i przekonaj się na własne oczy, na czym polega lacrosse.
W najbliższy weekend i w przyszłym tygodniu w Warszawie i okolicach odbędzie się ponad trzydzieści imprez na świeżym powietrzu lub w halach, w których można wziąć udział lub je obejrzeć. Szczególnie polecamy pięć propozycji.

Zobacz "młodszego brata wojny"

W tej lidze jest tylko siedem kolejek w ciągu roku. Rzadko jest więc okazja, aby zobaczyć w Warszawie w akcji drużynę lacrosse. Jeśli chcesz przekonać się na czym polega ten sport, który wymyślili Indianie, przyjdź w sobotę o godz. 12.30 na boisko na Bemowie. Stołeczny Grom po sezonie zasadniczym zapewnił sobie miejsce w fazie play-off i o awans do finału ligi powalczy ze Spartanami z Oświęcimia.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 13 kwietnia, godz. 12.30, boisko przy ul. Obrońców Tobruku 11, wstęp darmowy, więcej informacji: Grom Warszawa na Facebooku.

Kibicuj reprezentacji Polski w ampfutbolu

W sobotę w piłkarskiej ekstraklasie Polonia gra u siebie ze Śląskiem Wrocław (początek o 15.45), ale jeśli chcesz przeżyć nie mniejsze sportowe emocje, wybierz się na mecz ampfutbolu. To odmiana piłki nożnej, w którą grają osoby po amputacjach nóg. Polska ma od niedawna swoją reprezentację, która w sobotę dwukrotnie zmierzy się z kadrą Francji. Początek pierwszego meczu o godz. 14, drugie spotkanie odbędzie się o 19.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 13 kwietnia, godz. 14 i 19, hala przy ul. Księcia Bolesława 1/3, więcej informacji: ampfutbol.pl.

Przyjdź na BMX Day

Sezon bmx-owy czas zacząć. W skateparku Jutrzenka (ul. Rozbrat 5) tradycyjnie już na otwarcie sezonu odbędzie się BMX Day. Zapisy na zawody już się zakończyły, ale w sobotę od godz. 10 będzie można zobaczyć w akcji czołówkę polskich riderów i podziwiać ich rowerowe ewolucje.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 13 kwietnia, godz. 10, skatepark Jutrzenka, ul. Rozbrat 5, więcej informacji: bmxday.pl.

Wskocz na "górala" i weź udział w maratonie

Pierwszy etap cyklu wyścigów na rowerach górskich Poland Bike Marathon został przełożony z powodu zimowych warunków. Tym razem to kolarze powinni wygrać z pogodą. W niedzielę będą mieli do pokonania jedną z trzech tras wokół podwarszawskiej twierdzy Modlin: najdłuższa ma 55 km, a dwie pozostałe 30 i 7 km. Do zawodów można zapisać się na miejscu w dniu zawodów od godz. 8.30. Start pierwszego wyścigu o 11.15. Biuro zawodów mieści się w twierdzy Modlin przy Bramie Ostrołęckiej.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 14 kwietnia, godz. 11.15, twierdza Modlin przy Bramie Ostrołęckiej, więcej informacji: polandbike.pl.

Pobiegaj z grupą Night Runners

Jeśli szukasz nowych biegowych wyzwań albo nudzi ci się po prostu samotne bieganie w parku, dołącz do grupy Night Runners. Spotykają się co wtorek o godz. 21 przy Stadionie Narodowym, przy bramie od strony ronda Waszyngtona. Zwykle biegacze pokonują dystans od 5 do 10 kilometrów. Grupa ma charakter otwarty, każdy może przyjść na spotkanie i wspólnie pobiegać.

KIEDY, GDZIE, JAK? Wtorek 16 kwietnia, godz. 21, Stadion Narodowy, wstęp darmowy, więcej informacji: Night Runners na Facebooku.

Zgłoś imprezę na wawasport@agora.pl. Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie.

Skomentuj:
Rusz się. Zobacz, na czym polega lacrosse
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane