Sport.pl

Rusz się. Zobacz, na czym polega lacrosse

Michał Szaflarski
11.04.2013 , aktualizacja: 11.04.2013 16:35
A A A
Podczas Warszawskiego Dnia Lacrosse drużyna Grom Warszawa pokonała po raz pierwszy w historii Poznań Hussars 9:6

Podczas Warszawskiego Dnia Lacrosse drużyna Grom Warszawa pokonała po raz pierwszy w historii Poznań Hussars 9:6 (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Sport wymy¶lony przez Indian, nazywany czasami "młodszym bratem wojny" nie jest jeszcze zbyt popularny w Polsce. Ale Warszawa ma mocn± drużynę, która wła¶nie walczy o awans do finału ligi. PrzyjdĽ w sobotę na boisko na Bemowie i przekonaj się na własne oczy, na czym polega lacrosse.
W najbliższy weekend i w przyszłym tygodniu w Warszawie i okolicach odbędzie się ponad trzydzie¶ci imprez na ¶wieżym powietrzu lub w halach, w których można wzi±ć udział lub je obejrzeć. Szczególnie polecamy pięć propozycji.

Zobacz "młodszego brata wojny"

W tej lidze jest tylko siedem kolejek w ci±gu roku. Rzadko jest więc okazja, aby zobaczyć w Warszawie w akcji drużynę lacrosse. Je¶li chcesz przekonać się na czym polega ten sport, który wymy¶lili Indianie, przyjdĽ w sobotę o godz. 12.30 na boisko na Bemowie. Stołeczny Grom po sezonie zasadniczym zapewnił sobie miejsce w fazie play-off i o awans do finału ligi powalczy ze Spartanami z O¶więcimia.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 13 kwietnia, godz. 12.30, boisko przy ul. Obrońców Tobruku 11, wstęp darmowy, więcej informacji: Grom Warszawa na Facebooku.

Kibicuj reprezentacji Polski w ampfutbolu

W sobotę w piłkarskiej ekstraklasie Polonia gra u siebie ze ¦l±skiem Wrocław (pocz±tek o 15.45), ale je¶li chcesz przeżyć nie mniejsze sportowe emocje, wybierz się na mecz ampfutbolu. To odmiana piłki nożnej, w któr± graj± osoby po amputacjach nóg. Polska ma od niedawna swoj± reprezentację, która w sobotę dwukrotnie zmierzy się z kadr± Francji. Pocz±tek pierwszego meczu o godz. 14, drugie spotkanie odbędzie się o 19.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 13 kwietnia, godz. 14 i 19, hala przy ul. Księcia Bolesława 1/3, więcej informacji: ampfutbol.pl.

PrzyjdĽ na BMX Day

Sezon bmx-owy czas zacz±ć. W skateparku Jutrzenka (ul. Rozbrat 5) tradycyjnie już na otwarcie sezonu odbędzie się BMX Day. Zapisy na zawody już się zakończyły, ale w sobotę od godz. 10 będzie można zobaczyć w akcji czołówkę polskich riderów i podziwiać ich rowerowe ewolucje.

KIEDY, GDZIE, JAK? Sobota 13 kwietnia, godz. 10, skatepark Jutrzenka, ul. Rozbrat 5, więcej informacji: bmxday.pl.

Wskocz na "górala" i weĽ udział w maratonie

Pierwszy etap cyklu wy¶cigów na rowerach górskich Poland Bike Marathon został przełożony z powodu zimowych warunków. Tym razem to kolarze powinni wygrać z pogod±. W niedzielę będ± mieli do pokonania jedn± z trzech tras wokół podwarszawskiej twierdzy Modlin: najdłuższa ma 55 km, a dwie pozostałe 30 i 7 km. Do zawodów można zapisać się na miejscu w dniu zawodów od godz. 8.30. Start pierwszego wy¶cigu o 11.15. Biuro zawodów mie¶ci się w twierdzy Modlin przy Bramie Ostrołęckiej.

KIEDY, GDZIE, JAK? Niedziela 14 kwietnia, godz. 11.15, twierdza Modlin przy Bramie Ostrołęckiej, więcej informacji: polandbike.pl.

Pobiegaj z grup± Night Runners

Je¶li szukasz nowych biegowych wyzwań albo nudzi ci się po prostu samotne bieganie w parku, doł±cz do grupy Night Runners. Spotykaj± się co wtorek o godz. 21 przy Stadionie Narodowym, przy bramie od strony ronda Waszyngtona. Zwykle biegacze pokonuj± dystans od 5 do 10 kilometrów. Grupa ma charakter otwarty, każdy może przyj¶ć na spotkanie i wspólnie pobiegać.

KIEDY, GDZIE, JAK? Wtorek 16 kwietnia, godz. 21, Stadion Narodowy, wstęp darmowy, więcej informacji: Night Runners na Facebooku.

Zgło¶ imprezę na wawasport@agora.pl. Więcej imprez znajdziesz na Warszawa.sport.pl/ruszsie.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane