Puchar Davisa. Wrześniowy mecz Polska - Australia na Torwarze w Warszawie

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (fot. Anna Krasko/Agencja Gazeta)

Hitowy mecz tenisowy z Australią o Grupę Światową Pucharu Davisa odbędzie się w dniach 13-15 września w hali Torwaru - zdecydował Polski Związek Tenisowy. W stolicy zobaczymy m.in. Lleytona Hewitta, Bernarda Tomicia, Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota.
Rusz się. W środę trening frisbee, w czwartek longboardy i rolki. Co jeszcze w Warszawie?

Spotkanie z Australią (13-15 września) będzie historyczne. Polska po raz pierwszy od debiutu w Pucharze Davisa w 1925 r. stanie przed szansą awansu do szesnastki najlepszych drużyn świata. Reprezentacja z Jerzym Janowiczem, Łukaszem Kubotem oraz deblistami Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim jest niepokonana od 2011 r., wygrała pięć spotkań z rzędu, do baraży o Grupę Światową awansowała po niedawnym triumfie nad RPA w Zielonej Górze.

Polacy w losowaniu baraży nie trafili źle. Australia to dziś wątły cień dawnej potęgi, która sięgała po trofeum 28 razy. Bernard Tomić, Marinko Matosević, Matthiew Ebden i 32-letni Lleyton Hewitt są w zasięgu biało-czerwonych.

Polscy tenisiści zdecydowali, że Australijczyków podejmą na korcie ziemnym, czyli takim, który historycznie najmniej pasuje rywalom, wychowanym i przyzwyczajonym do gry na twardych nawierzchniach.

Ostatnią niewiadomą było miejsce rozegrania spotkania. W grę wchodziło kilka lokalizacji, m.in. Częstochowa i odkryte korty ziemne Legii (o grę na nich apelował m.in. nestor polskich dziennikarzy sportowych Bohdan Tomaszewski). Ostatecznie PZT zdecydował się na Torwar, bo związek obawiał się, że rozegranie spotkania pod gołym niebem może zostać sparaliżowane przez deszcz. Pod koniec pierwszego tygodnia września w hali zostanie położona czerwona mączka.

PZT poinformuje wkrótce o tym, w jaki sposób będą sprzedawana bilety na to spotkanie.

Komentarze (4)
Puchar Davisa. Wrześniowy mecz Polska - Australia na Torwarze w Warszawie
Zaloguj się
 • skladzio

  Oceniono 4 razy 2

  To żenada , że najważniejszy mecz w historii dla polskiego tenisa odbędzie się w stodole na 3000 ludzi , a takie obiekty jak spadek , atlas areną i ergo areną na kilkanaście tysięcy ludzi będą stały puste tylko dlatego że Warszawka chce mieć wszystko u siebie .

 • onlineekspertpzt

  0

  Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie abilet.pl. Jest możliwość zakupu biletu na każdy dzień oddzielnie, bądź bilet vipowski na 3 dni. Zapraszam do zapoznania się z informacjami na stronie, gdzie został wyszczególniony przebieg imprezy. Pragnę również poinformować, że z dniem 31 sierpnia kończą się niektóre zniżki na bilety dlatego warto o nich pomyśleć już teraz. Takiej imprezy nie powinno się przegapić!

  Pozdrawiam,

  Piotr Buczkowski
  ______________________________________
  Online Ekspert Polskiego Związku Tenisowego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane