Sport.pl

Puchar Davisa. Wrze¶niowy mecz Polska - Australia na Torwarze w Warszawie

qbi
07.05.2013 , aktualizacja: 07.05.2013 15:33
A A A
Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz (fot. Anna Krasko/Agencja Gazeta)

Hitowy mecz tenisowy z Australi± o Grupę ¦wiatow± Pucharu Davisa odbędzie się w dniach 13-15 wrze¶nia w hali Torwaru - zdecydował Polski Zwi±zek Tenisowy. W stolicy zobaczymy m.in. Lleytona Hewitta, Bernarda Tomicia, Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota.
Rusz się. W ¶rodę trening frisbee, w czwartek longboardy i rolki. Co jeszcze w Warszawie?

Spotkanie z Australi± (13-15 wrze¶nia) będzie historyczne. Polska po raz pierwszy od debiutu w Pucharze Davisa w 1925 r. stanie przed szans± awansu do szesnastki najlepszych drużyn ¶wiata. Reprezentacja z Jerzym Janowiczem, Łukaszem Kubotem oraz deblistami Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim jest niepokonana od 2011 r., wygrała pięć spotkań z rzędu, do baraży o Grupę ¦wiatow± awansowała po niedawnym triumfie nad RPA w Zielonej Górze.

Polacy w losowaniu baraży nie trafili Ľle. Australia to dzi¶ w±tły cień dawnej potęgi, która sięgała po trofeum 28 razy. Bernard Tomić, Marinko Matosević, Matthiew Ebden i 32-letni Lleyton Hewitt s± w zasięgu biało-czerwonych.

Polscy tenisi¶ci zdecydowali, że Australijczyków podejm± na korcie ziemnym, czyli takim, który historycznie najmniej pasuje rywalom, wychowanym i przyzwyczajonym do gry na twardych nawierzchniach.

Ostatni± niewiadom± było miejsce rozegrania spotkania. W grę wchodziło kilka lokalizacji, m.in. Częstochowa i odkryte korty ziemne Legii (o grę na nich apelował m.in. nestor polskich dziennikarzy sportowych Bohdan Tomaszewski). Ostatecznie PZT zdecydował się na Torwar, bo zwi±zek obawiał się, że rozegranie spotkania pod gołym niebem może zostać sparaliżowane przez deszcz. Pod koniec pierwszego tygodnia wrze¶nia w hali zostanie położona czerwona m±czka.

PZT poinformuje wkrótce o tym, w jaki sposób będ± sprzedawana bilety na to spotkanie.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (4)
Zaloguj się
 • skladzio

  Oceniono 4 razy 2

  To żenada , że najważniejszy mecz w historii dla polskiego tenisa odbędzie się w stodole na 3000 ludzi , a takie obiekty jak spadek , atlas aren± i ergo aren± na kilkana¶cie tysięcy ludzi będ± stały puste tylko dlatego że Warszawka chce mieć wszystko u siebie .

 • onlineekspertpzt

  0

  Bilety na to wydarzenie dostępne s± na stronie abilet.pl. Jest możliwo¶ć zakupu biletu na każdy dzień oddzielnie, b±dĽ bilet vipowski na 3 dni. Zapraszam do zapoznania się z informacjami na stronie, gdzie został wyszczególniony przebieg imprezy. Pragnę również poinformować, że z dniem 31 sierpnia kończ± się niektóre zniżki na bilety dlatego warto o nich pomy¶leć już teraz. Takiej imprezy nie powinno się przegapić!

  Pozdrawiam,

  Piotr Buczkowski
  ______________________________________
  Online Ekspert Polskiego Zwi±zku Tenisowego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane