Sport.pl

Bieg ku czci warszawskich Powstańców. We wtorek ruszają zapisy

We wtorek ruszają zapisy na 23. edycję Biegu Powstania Warszawskiego. Organizatorzy szacują, że weźmie w nim udział aż siedem tysięcy uczestników. Ci, którzy zdecydują się stanąć na starcie będą mieli do wyboru dwa dystanse - pięć i dziesięć kilometrów. Impreza odbędzie się 27 lipca.
Pobiegaj, pograj w piłkę, porozciągaj się. Sprawdź sportowy kalendarz Warszawy

Wpośród tysięcy podobnych imprez, to bieg wyjątkowy. O pięknej, symbolicznej i historycznej trasie zaczynającej się przy ulicy Konwiktorskiej, a dalej wijącej się kolejnymi ulicami Starego i Nowego Miasta: Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim, Sanguszki i z metą znów przy Konwiktorskiej.

Jego wyjątkowość polega również na tym, że odbywa się nocą - część pięciokilometrowa wystartuje z Konwiktorskiej o 20:40, początek edycji dziesięciokilometrowej zaplanowany jest 20 minut później z ulicy Bonifraterskiej.

Jak można zapisać się na bieg? Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie organizatora, czyli Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - www.wosir.waw.pl. Zapisy potrwają do 26 lipca, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit pakietów startowych. Zgłoszenia będą przyjmowane także w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 (pokój 109). Opłata startowa wynosi 50 (do 24 lipca) i 60 zł (od 25 do 27 lipca).

Na tych, którzy wcześniej będą chcieli popracować nad swoją formą, czekają specjalne treningi zorganizowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego, WOSiR oraz serwis Polska Biega. W trzy kolejne wtorki (9, 16, 23 lipca) o godzinie 19 odbędą się nietypowe treningi biegowe, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać historię walk powstańczych sprzed 69 lat. Zapisy nie są wymagane. Jeśli chcesz wziąćw nich udział - po prostu przyjdź na miejsce zbiórki.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Więcej o: