Sport.pl

Nie siedź w wakacje w domu! Poćwicz Parkour na Ursynowie

Lato w mieście ma być nudne? Nie w tym roku. W poniedziałek ruszył projekt "Lato w Mieście z Parkour United" czyli bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat . - Dzieciaki będą mogły robić wszystko to, co sprawia im frajdę - skakać, biegać, wyszaleć się, a wszystko pod okiem instruktorów i w bezpiecznych warunkach - mówi koordynator projektu, Jakub Kazikowski.
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w tym tygodniu

Kazikowski, w środowisku Parkour i Freerun znany jako "Teteu", razem z Adamem Szymczykiem są członkami Parkour United. - Jako organizacja chcemy edukować poprzez sport - mówi Szymczyk. - Chcemy wychowywać młodzież w sportowej pasji- z naciskiem na sporty miejskie, w szczególności Parkour. To młoda, dynamiczna dyscyplina, która pomaga świetnie rozwinąć się fizycznie i mentalnie.

Bijącym sercem Parkour United są cotygodniowe treningi na sali przy ulicy Koncertowej 4. O nich więcej na blogu, który prowadzi na naszej stronie Parkour United. - Przez wakacje naszym najważniejszym projektem jest jednak akcja "Lato w mieście" - zaznacza Kazikowski. - Bezpłatne zajęcia trwają od 8 lipca do 16 sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 - 15.30. Zapraszamy zarówno grupy jak i uczestników indywidualnych Kto może uczestniczyć w zajęciach? Każdy. Wystarczy zaświadczenie od rodziców o braku przeciwwskazań do treningu - dodaje Kazikowski.

Rodzice nie muszą się jednak obawiać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Treningi odbywają się na stworzonych specjalnie na potrzeby Akademii przeszkodach, czyli miękkich, kolorowych materacach. - To taka symulacja przeszkód ze specjalnej pianki - mówi Kazikowski. - Tłumaczymy dzieciom, jak bezpiecznie ćwiczyć i czerpać z tego frajdę. Mamy doświadczenie, pomysł i chcemy zaproponować naszym odbiorcom dobrą zabawę. Zapraszamy dzieciaki, młodzież i rodziców. Przewidujemy liczne atrakcje nie tylko związane z Parkour i Freerun ale i innymi sportami - dodaje.

Jak zapisać się na letnie zajęcia Parkour? Najlepiej telefonicznie, u organizatorów: Jakuba Kazikowskiego (508 490 450) i Marty Kowalczyk, która odpowiada za zajęcia grupowe (606 697 169).

Warszawa.sport.pl jest na facebooku, odwiedź nasz profil

Więcej o: