Amatorskie ligi siatkówki w Warszawie. Gdzie, kiedy i za ile?

We wrześniu i październiku ruszają amatorskie ligi siatkówki w stolicy. Sprawdziliśmy, gdzie się odbywają i ile trzeba zapłacić za udział. Należy spieszyć się, bo miejsc jest coraz mniej.


PlayVolley - Ligi Siatkówki Firm

Od początku września trwa rekrutacja do rozgrywek PlayVolley - Ligi Siatkówki Firm. 13. edycja wystartuje 15 października i potrwa do 12 grudnia. W poprzedniej wzięło udział 16 drużyn. Dotychczas we wszystkich edycjach wystąpiło prawie 50 firmowych reprezentacji. Mecze odbywają się we wtorki i środy (godz. 19-23) w Arenie Ursynów, najnowocześniejszej hali sportowej w Warszawie. Koszt udziału w lidze wynosi 3690 zł dla nowych uczestników i 3490 zł dla dotychczasowych lub przy opcji wykupienia trzech sezonów z góry. Organizator zapewnia licencjonowanych sędziów, ubezpieczenia dla zawodników i nagrody dla najlepszych drużyn. Więcej informacji na stronie www.playvolley.pl.

- PlayVolley to nie tylko kilkadziesiąt minut zabawy w firmowym gronie na boisku - mówi koordynator projektu Adrian Komorowski, który jest także rzecznikiem AZS Politechniki. - To też emocje przeżywane przed ekranami komputerów czy smartfonów. Na stronie internetowej publikujemy relacje tekstowe i fotogalerie ze wszystkich meczów. Uczestnicy znajdą tam dokładne statystyki, dzięki którym dowiedzą się m.in., jaka była ich skuteczność w ataku, ile mieli bloków czy ile podbili piłek w obronie. Na podstawie rankingów sumarycznych po zakończeniu sezonu nagradzamy najlepszych w poszczególnych elementach.

- PlayVolley jest jedyną rekreacyjną ligą siatkówki w Polsce, która działa pod patronatem klubu PlusLigi. Wspiera ją AZS Politechnika Warszawska. Nasi klienci otrzymują nieodpłatne bilety na mecze "Inżynierów" - dodaje Komorowski.

Białołęcka Liga Siatkówki

Dla amatorów spoza firm trwają zapisy do Białołęckiej Ligi Siatkówki, ale należy spieszyć się, bo termin zgłoszeń mija 29 września. - Ale to nie oznacza końca zapisów, bo będziemy przyjmowali jeszcze drużyny do turnieju kwalifikacyjnego - mówi koordynator rozgrywek Jerzy Szczepańczyk.

5 października odbędzie się turniej barażowy. Osiem dni później zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny. Sezon regularny w trzech ligach męskich i dwóch żeńskich wystartuje 19 października.

- Turniej barażowy jest dla drużyn, które grały w poprzednim sezonie i mogą wywalczyć awans do wyższej ligi lub z niej spaść. W turnieju kwalifikacyjnym biorą udział zespoły, które chcą dołączyć do ligi - tłumaczy Szczepańczyk.

- W poprzednim sezonie wzięło udział prawie 50 drużyn. Staramy się przyjmować wszystkich chętnych. Zwłaszcza żeńskie zespoły, dla których dwa lata temu powstała liga. Obecnie mamy zgłoszonych prawie 40 drużyn męskich i żeńskich - mówi koordynator BLS.

Koszt udziału to 900 zł. Mecze odbywają się w soboty i niedziele w halach na ulicy Strumykowej i Światowida na Białołęce. Organizatorzy zapewniają sędziów oraz nagrody dla najlepszych drużyn. Być może niebawem liga pozyska sponsora. - Prowadzimy rozmowy z pewną firmą - kończy Szczepańczyk. Więcej informacji na stronie www.ligasiatkowki.pl.

Ursynowska Liga Czwórek

Tylko jedno wolne miejsce zostało w Ursynowskiej Lidze Czwórek, najstarszych siatkarskich rozgrywek dla amatorów w Warszawie. Pierwsza edycja odbyła się w 1996 roku. - Wzięło w niej udział 18 drużyn - wspomina pomysłodawca projektu i organizator Dariusz Kopaniak. Od dziesięciu lat funkcjonuje system z 30 drużynami, które rywalizują w pięciu ligach.

- Jesteśmy chyba jedyną ligą, w której mecze odbywają się bez udziału sędziów, ale nawet bez nich rozgrywki mogą funkcjonować bez zarzutu. Zawodnicy sami sobie sędziują. Właśnie przestrzeganie przez nich zasad fair play jest kluczem do sukcesu ligi - mówi Kopaniak.

Koszt dołączenia do rozgrywek wynosi 1000 zł. Mecze odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w hali Liceum im. Kossutha przy ul. Hirszfelda 11 na Ursynowie.

Więcej informacji na stronie ulc.volley.pl.

Ursusowska Liga Siatkówki

W listopadzie ruszy 16. edycja Ursusowskiej Ligi Siatkówki. To jedyna liga, w której udział jest bezpłatny. - Drużyny na początku płacą kaucję w wysokości 50 zł, która jest zwracana, kiedy dany zespół nie będzie miał na swoim koncie żadnego walkowera. Chodzi o pokrycie kosztów dojazdów sędziów - mówi koordynator ligi Maciej Karczewski.

- W poprzednim sezonie wzięło udział 27 drużyn. Zespoły mogą być łączone. Pomijam pierwszą ligę, w której poziom jest wysoki, bo grają sami mężczyźni. Obecnie planujemy utworzyć trzy ligi męskie i jedną żeńską. Nie przewidujemy limitu miejsc. W połowie października ruszą zapisy - dodaje Karczewski.

Mecze ULS rozgrywane są w halach Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Keniga 20 i Zespołu Szkół nr 80 przy ul. Orłów Piastowskich 47. Więcej informacji na stronie www.liga-ursus.siatkowka.org.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Która z warszawskich lig siatkówki jest najlepsza?