Rusza Warszawskie Centrum Atletyki. W niedzielę darmowe treningi w plenerze

Pod koniec października na Bielanach otwarte zostanie Warszawskie Centrum Atletyki, ośrodek oferujący kompleksową usługę atletycznego przygotowania nie tylko dla osób trenujących, ale też dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną. W niedzielę, 20 października, trenerzy WCA zapraszają na darmowe treningi plenerowe.


W niedzielę w czterech miejscach Warszawy - na Polu Mokotowskim, Kępie Potockiej, w Forcie Bema i Parku Skaryszewskim - odbędą się treningi atletyczne, zajęcia aerobiku i sztuk walki. Udział w treningu pod okiem doświadczonych trenerów oraz wykorzystanie dostępnych na miejscu przyrządów są bezpłatne. Wystarczy przyjść w wyznaczone miejsce.

Gdzie dokładnie? Na Polu Mokotowskim trening odbędzie się niedaleko Pomnika Jazdy Polskiej, na Kępie Potockiej trenerów należy szukać niedaleko Cafe Jurta, w Parku Skaryszewskim chodzi o miejsce przy kanaliku łączącym dwa stawy, a w Forcie Bema - na parkingu od strony ul. Obrońców Tobruku, przy placu zabaw. Więcej informacji - na Facebooku.

Czym ma być WCA? - Postanowiliśmy pokazać, że to, co robimy różni się od tego, co do tej pory oferowała warszawska infrastruktura sportowa. Mamy charyzmatycznych trenerów, których praca jest pasją, dają z siebie wszystko i są gotowi dać jeszcze więcej. Najlepiej przejść i samemu się przekonać - zachęca Aleksandra Piątkowska, wiceprezes WCA.

- Pod jednym dachem zgromadziliśmy wiedzę i doświadczenie najwyższej klasy instruktorów, trenerów, lekarzy oraz fizjoterapeutów - dodaje Piątkowska. - Dzięki temu WCA oferować będzie zajęcia sportowe oraz treningi dostosowane do potrzeb każdego z klientów pod opieką specjalistów z różnych dziedzin.

W ofercie WCA mają się znaleźć zajęcia sportów siłowych (m.in. trójbój siłowy, kulturystyka, podnoszenie ciężarów), lekkoatletyka, akrobatyka oraz zajęcia sztuk walki (m.in. brazylijskie jiu-jitsu, tajski boks, boks i zapasy). W WCA znajdować się będą także rozbudowana strefa treningu funkcjonalnego, strefa urządzeń aerobowych, sala do zajęć fitness, zewnętrzna strefa street workoutu oraz treningu atletycznego.- Najbardziej dumni jesteśmy z pełnowymiarowego oktagonu oraz ciągu racków służącego do przeprowadzania ciężkoatletycznych treningów. Urządzenia robią ogromne wrażenie, nigdzie jeszcze czegoś takiego nie widziałam - dodaje Piątkowska. I informuje, że WCA ma być też miejscem, które da polskim sportowcom możliwość przygotowania się do startów w zawodach krajowych i międzynarodowych.

Hala treningowa WCA przy ul. Kolumbijskiej 3 na Bielanach ma ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni, osiem metrów wysokości i wystrój zbliżony do stylistyki wojskowej. Dla potrzeb klubowiczów na miejscu funkcjonować będzie strefa gastronomiczna oferująca napoje, dietetyczne posiłki oraz bogaty asortyment odżywek i suplementów.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!