Drużynowe Mistrzostwa Europy w szachach w Warszawie. Brązowy medal Polek

Przy szachownicy - Jolanta Zawadzka

Przy szachownicy - Jolanta Zawadzka (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

W ostatniej rundzie rozgrywanych w stolicy Drużynowych Mistrzostw Europy polska reprezentacja kobiet wygrała z Litwą i zdobyła brązowy medal.


- Nie byłyśmy faworytkami turnieju, dlatego bardzo cieszymy się z uzyskanego wyniku. W tyle zostawiłyśmy drużyny Armenii i Gruzji, w których grają jedne z najsilniejszych szachistek na świecie. W osiągnięciu tak dobrego rezultatu pomogło nam dobre przygotowanie, zgranie drużyny i wsparcie kibiców - powiedziała liderka reprezentacji Monika Soćko.

Mistrzyniami zostały Ukrainki, a drugie miejsce zajęła Rosja. Reprezentacja męska była 10. Polacy odnieśli sukcesy indywidualne. Na piątej szachownicy srebrny medal wywalczyła Karina Szczepkowska-Horowska, na czwartej złoto zdobył Mateusz Bartel.

Komentarze (1)
Drużynowe Mistrzostwa Europy w szachach w Warszawie. Brązowy medal Polek
Zaloguj się
  • wusaki

    Oceniono 1 raz 1

    Smutne to. Duża międzynarodowa impreza szachowa, w której Polki zagrały doskonale, trafiła do rubryki "sporty miejskie". Tymczasem w krajowym dziale sportowym gros miejsca zajmują artykuł o przyszłości polskiej piłki nożnej i dywagacje o ewentualnym powrocie Wlazłego do kadry siatkarzy. Populizm powinien mieć swoje granice. Ponieważ w szachowych mistrzostwach Europy świetnie zagrała również polska reprezentacja juniorek, przewiduję, że za kilka lat będą one zdobywać kolejne medale na ważnych imprezach międzynarodowych, a GW będzie w tym czasie pisać głównie o szansach polskich kopaczy na wyprzedzenie w rankingu San Marino.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX